App Store Google Play

У Дніпрі відкрили дві музейні виставки до 30-річчя Незалежності

21 Серпня 22:00
У Дніпрі відкрили дві музейні виставки до 30-річчя Незалежності

В історичному музеї у Дніпрі відкрили виставку, присвячену основним етапам становлення української державності. Від козацької доби – до сьогодення. Нова експозиція – і в Музеї АТО: «Світанок Незалежності». На 25 банерах – світлини і документи, що розповідають про події кінця 1980-х – початку 90-х. 

Виставка «Шлях до Незалежності» присвятили 30-й річниці української держави. На 6 тематичних локаціях – експонати, що розповідають про основні віхи становлення української державності. Від козацької доби до діяльності просвітницьких гуртків кінця ХІХ-початку ХХ століть, Української революції 1917-1921 років.

«При створенні експозиції орієнтувалися на місцеві матеріали. Тут і клейноди, і інші ознаки влади козацької доби. Представлена і мілітарна історія України, і духовна. Можна побачити петриківський розпис, дзвін зі зруйнованої на Сході церкви», – розповіла заступниця директора історичного музею Валерія Лавренко.

Значна частина експозиції – про проголошення Незалежності у 1991-му та становлення української державності протягом останніх 30 років. Представлена зброя козацької доби та сучасна, з якою нині наші воїни захищають кордони на сході. А ще – здобутки спортсменів Дніпропетровщини.

«Вже зовсім скоро – епохальна дата: 30-річчя Незалежності України. Цікаво було подивитися виставку, що розповідає про розвиток нашої держави. Особисто мене найбільше зацікавила експозиція військової тематики», – розповів відвідувач Владислав Михайленко

24 серпня відвідувачі виставки зможуть написати листа у майбутнє. З оформлених послань працівники музею створять капсулу часу, яка стане частиною експозиції у 2051 році.

«Такі виставки дуже потрібні нашому суспільству. Вони сприяють формуванню української самосвідомості. Надихають людей на нові здобутки», – сказала професорка ДНУ, керівник комітету громадської ради при Дніпропетровській ОДА Ілона Семенча.

Іншу експозицію до річниці Незалежності України створили в Музеї АТО. На 25 банерах – світлини і документи, присвячені діяльності Народного Руху Січеславщини На фото – події кінця 80-х – початку 90-х. Перші мітинги громадськості.

«У цей період суспільство було охоплене демократичними ідеями. Люди діяли всупереч консервативній владі. Після – акції переросли у боротьбу за незалежність», – розповів учасник Народного Руху, громадський діяч Іван Дремлюга.

Виставки до Дня Незалежності організувала облдержадміністрація разом із Дніпропетровським національним історичним музеєм ім. Д. І. Яворницького.

Експозиції триватимуть до кінця вересня. Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...