App Store Google Play

За роки незалежності донори крові з Дніпропетровщини врятували 600 тис людей

17 Серпня 21:30
За роки незалежності донори крові з Дніпропетровщини врятували 600 тис людей

За роки Незалежності України понад 2 млн мешканців Дніпропетровщини стали донорами. Разом вони здали більш ніж 1 млн літрів крові. Тим самим врятували життя 600 тис людей. Це як населення Кривого Рогу. Про заслужених, почесних й просто донорів – в серії матеріалів від ДніпроОДА до 30-ї річниці Незалежності України.

«Мешканці Дніпропетровщини завжди відрізнялися чуйністю та готовністю до самопожертви. Поділитися кров’ю задля порятунку життя для них за честь. Людьми, яким допомогла кров наших донорів можна було б населити одне з найбільших міст регіону», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Орлов.

Сумарно за 30 років у Дніпропетровській області заготували понад 1  млн літрів крові. Таким об’ємом можна заповнити 434 цистерни стандартних українських пожежних машин.

«Донорська акція, оголошення в соцмережах або просто поклик серця. Усі 30 років незалежності жителі Дніпропетровщини допомагають поповнювати стратегічні запаси крові та її компонентів. Хочеться, аби й надалі люди підтримували цю гарну традицію», – сказала генеральна директорка Обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

Щороку на Дніпропетровщині здають кров 54 тисячі донорів. В області мешкає більше 10 тисяч  почесних та 24 заслужені донори. А ще є Герой України Володимир Ніколаєв, який ділився кров’ю вже 752 рази. Він єдиний в країні, хто отримав відзнаку саме за донорство. Зданою кров’ю міг би заповнити шість столітрових бочок. Має другу позитивну групу.

У свої 75 років чоловік все ще відвідує Обласну станцію переливання. В середньому раз на місяць. Каже, темпи вже не ті, що раніше. Здає кров потроху.

«Прекрасне відчуття, коли зробив важливу справу. Став комусь у нагоді. Здавати кров та плазму повинні всі здорові дорослі люди. Від цього буде лише користь», – вважає Володимир Ніколаєв.

В Україні проходить національний інтернет-марафон до 30-річчя незалежності. Його мета – зібрати цікаві історії, які стали знаковими для держави.

Поділитися розповідями про події з власного життя можуть і мешканці області. Для цього необхідно викласти їх на власній сторінці у Facebook і відзначити хештегами: #Наша_незалежність та #Марафон_30.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...