App Store Google Play

За роки незалежності юні вчені Дніпропетровщини зробили понад 200 винаходів

13 Серпня 09:00
За роки незалежності юні вчені Дніпропетровщини зробили понад 200 винаходів

Понад 200 ноу-хау в різних галузях знань. Саме стільки винаходів зробили юні вчені Дніпропетровщини за роки незалежності. Серед іншого – хвильова електростанція та бюджетний 3D-cканер-принтер. Електронні «окуляри» для незрячих та математичний конструктор для дітей. Про юних винахідників регіону – в серії матеріалів від ДніпроОДА до 30-ї річниці незалежності України.

«Юні дарування регіону рухають уперед українську науку. Проявити таланти допомагають у Дніпропетровському відділенні Малої академії наук. Хлопці та дівчата долучаються до всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Дехто робить гучні заяви у науці вже у шкільному віці. Серед юних винахідників – майбутні фізики, математики, хіміки, біологи, медики», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

З-поміж 200 винаходів юних вчених області майже 20 – запатентованих. А ноу-хау дніпрянина Михайла Литовченка – із двома патентами.

Хлопець закінчив київську політехніку. Раніше, у 16-ть, придумав, як можна з користю використовувати морські хвилі. Запропонував нестандартне інженерне рішення.

«Хвильові електростанції – один із напрямів відновлювальної енергетики. Впевнений: вони будуть набагато ефективніші за сонячні та вітрові. Адже вода – гарний акумулятор енергії завдяки високій щільності, – сказав Михайло Литовченко. – Вигаданий мною перетворювач доцільно використовувати на морі. Можна і як генератор, і як опріснювач».

Вихованцям Дніпропетровського відділення МАН – від 13 до 17 років. Серед майже 27 тис випускників – 79 стипендіатів Президента України, 27 призерів міжнародних конкурсів, 1471 – всеукраїнських.

Володар трьох «золотих» та двох «бронзових» медалей міжнародних турнірів з інновацій – дніпрянин Ігор Шибка. Зараз він вже студент. А школярем вигадав свій варіант кобота – робота, що взаємодіє з людиною на виробництві.

«Придумав, як можна використовувати інтернет-протоколи для дистанційного управління пристроями. Така технологія всім відома завдяки мессенджерам, – розповів Ігор Шибка. – Мій винахід дозволяє «працювати» на станках, що знаходяться у будь-якій точці світу. Головне, аби був доступ до інтернету».

В Україні триває національний онлайн-марафон до 30-річчя незалежності. Збирають цікаві історії, які стали знаковими для держави.

Поділитися розповідями про події з власного життя можуть і мешканці Дніпропетровщини. Викласти їх на власній сторінці у Facebook і відзначити хештегами: #Наша_незалежність та #Марафон_30.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...