App Store Google Play

На Монастирському пляжі встановили спеціальний спуск до води для людей з інвалідністю

12 Серпня 20:00
На Монастирському пляжі встановили спеціальний спуск до води для людей з інвалідністю
У Дніпрі Монастирський пляж має спеціальний спуск для комфортного купання у річці людей з інвалідністю. З його допомогою можна без сторонньої допомоги зануритися у воду. До того ж подібний пристрій – перший в Україні, встановлений на відкритому пляжі. Також він безкоштовний. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради.
 
З комфортом часто тут плаває й родина Подзюбан. Чоловік і дружина – одні з ініціаторів створення такого спуску, вони пересуваються на візках.Голова родини Сергій розповів, що раніше потребували сторонньої допомоги, щоб поплавати: «Як маленьку дитину тебе брали на руки й несли до водойми чи навіть доводилося повзти. А зараз за допомогою цього простого механізму ми поступово занурюємося у воду й можемо плавати».
 
«Великої фізичної сили непотрібно. Я пересідаю з візка на крісло та за допомогою рук (як і на візку) штовхаю себе у воду. Далі крісло саме фіксується, і я можу зануритися. Поплавала та й знову сіла на крісло, назад також штовхаю себе без проблем», – продемонструвала Тетяна Подзюбан.
 
Щодня цим спуском користуються до 10 людей, що мають інвалідність. Якщо треба, їм допомагають медики зі стаціонарного медпункту. Вони чергують там щодня.
 
«Водні процедури для людей, які мають інвалідність, життєво необхідні – бо реабілітація через воду більш дієва, аніж спеціальна ходьба. Вчора вперше у житті за допомогою спуску занурився у Дніпро 36-річний чоловік, який пересувається на візку», – поділився медичний працівник пляжу Олексій Дьомін.
 
«Створити подібний спуск ініціював міський голова Дніпра Борис Філатов. Ми радилися з представниками громадських організацій, щоб зробити пристрій якомога зручнішим. Поки він один у Дніпрі, в планах розробити проєкт ще й на Мануйлівському пляжі», – підсумував директор КП «Дирекція територій і об’єктів рекреації» Дніпровської міської ради Вадим Галицький.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...