App Store Google Play

Як у Дніпрі здійснюється допомога паліативним хворим

10 Серпня 12:30
Як у Дніпрі здійснюється допомога паліативним хворим

У Дніпрі діє муніципальна програма надання допомоги паліативним хворим. Загальний обсяг її фінансування з міського бюджету на 2022–2026 роки становить 42 млн грн. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу дніпровської міської ради.

Серед основних заходів – організація виїзних бригад для надання допомоги паліативним хворим удома, забезпечення їх ліками, знеболювальними, технічними засобами реабілітації (сечо- і калоприймачами, високопоглинальними прокладками, підгузками тощо) в амбулаторних умовах та стаціонарних відділеннях.

«Станом на 2020 рік у Дніпрі на обліку сімейних лікарів перебувало 2 642 паліативні хворі. У рамках програми технічними та лікарськими засобами, а також знеболювальним було забезпечено на загальну суму майже 5 млн грн. Також у місті створено 4 виїзні паліативні бригади: 2 дорослі й 2 дитячі. Наразі у Дніпрі працюють відділення для паліативних хворих на базі 6-ї, 9-ї, 16-ї, 12-ї, лікарні швидкої медичної допомоги, 6-ї дитячої та клінічної лікарні матері та дитини ім. Руднєва. У рамках міської паліативної програми цього року на стаціонарну допомогу передбачено 1,3 млн грн з муніципального бюджету», – сповістила начальниця відділу спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Прибиток.

Послуги з догляду за паліативними хворими в амбулаторних умовах надаються також у міських територіальних центрах соціального обслуговування.

«Соціальні працівники доглядають паліативних хворих вдома, згідно із затвердженими державою стандартами. Також при центрах працюють пункти користування реабілітаційним обладнанням. Тут можна отримати протипролежневі матраци, ходунки, палиці, милиці, інвалідні візки тощо», – сказала заступниця директора міського територіального центру соціального обслуговування, надання соціальних послуг міської ради Тетяна Литвин.

Нині у Дніпрі до відкриття готують окремий корпус для паліативних хворих – на базі міської клінічної лікарні № 16 (вул. Перемоги, 113). Це перший у Дніпрі та області хоспісний центр. Його вже капітально відремонтували: замінили внутрішні та зовнішні комунікації, дах, підлогу, вікна. Укріпили фундамент та оздобили фасад. Усередині також провели капітальний ремонт з урахуванням потреб людей з інвалідністю.

«У відділенні створено усі умови для перебування паліативних хворих за європейськими стандартами. Тут облаштовано 33 одно-та двомісні палати, обладнані системами сповіщення та відеоспостереження, пожежною сигналізацією. У кожній передбачено санвузол та душова для людей з обмеженими можливостями. Окрім палат у відділенні планується розмістити перев’язувальну, лабораторію, фізіотерапевтичний та рентгенкабінети. Хоспіс розрахований на близько 50 пацієнтів», – розповіла медична директорка з паліативної та хоспісної допомоги КНП «Міська клінічна лікарня № 16» ДМР Юлія Щетко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...