App Store Google Play

У Дніпрі провели акцію на підтримку білорусів, які боряться проти режиму Лукашенка

10.08.2021 10:00
У Дніпрі провели акцію на підтримку білорусів, які боряться проти режиму Лукашенка

Вчора, 9 серпня, на площі поблизу ДніпроОДА та обласної ради відбулася акція на підтримку громадян Білорусі, які боряться проти режиму Олександра Лукашенка. Представники громадських організацій провели невеликий мітинг та розгорнули біло-червоно-білий прапор (БЧБ) на знак солідарності з білорусами. Участь в акції взяли і представники білоруської опозиції, які наразі мешкають в Дніпрі, повідомляє Дніпроград.

9 серпня було обрано не просто так. Саме в цей день в 2020 році відбулися вибори, за якими тотальну перемогу отримав "вічний" диктатор Білорусі Олександр Лукашенко. Значна частина європейських країн не визнала ці вибори. Після 9 серпня по всій РБ розпочалися масові протести. Таким чином, представники дніпровської громадськості вирішили нагадати про те, що відбувалося і відбувається в сусідній державі.

Головним організатором виступила громадська організація "Форпост", одним з направлень діяльності якої є допомога білорусам, постраждалим від репресій. Наразі серед волонтерів цієї ГО можна знайти і Дмитра Лукомського - опозиційного активіста з Гомеля, якого у свій час жорстоко побили "омонівці".

"Рік тому в Білорусі почалася хвиля насильства щодо мирного населення. Нас по-звірячому били, в нас стріляли, були й вбивства мирних мітингувальників. Багато постраждалих і серед випадкових перехожих, які просто опинилися не в той час не в тому місці. Це беззаконня досі триває", - зазначив білорус Дмитро Лукомський. 

У свою чергу, директорка "Форпосту" Олена Подолян звернула увагу на те, що українці розуміють в якій ситуації опинилися білоруси в минулому році.

«Ми, українці, як ніхто інший знаємо, як потрібна підтримка у такі страшні часи, згадаємо коли в нас були протистояння на Майдані. З яким очікуванням і з якою радістю ми зустрічали кожну новину з інших держав, які підтримували наш протест. Як нам було страшно, коли «Беркут» оточив Майдан, коли ми отримували смс про те, що ви знаходитесь у «забороненій» зоні. Тоді були залякування, неможливість виказати свою громадянську позицію і заборона переміщуватися у своїй країні по центральному Майдану. Сьогодні ми повинні би були надати всі можливі механізми, які б дозволили білорусам отримувати спрощений дозвіл на проживання та на роботу в Україні. Але цього не відбувається», - заявила організаторка акції, директорка ГО «Форпост», Олена Подолян.

Наприкінці акції присутні розгорнули великий біло-червоно-білий прапор під білоруські патріотичні пісні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...