App Store Google Play

У Кривому Розі за «доступними ліками» доводиться годинами стояти у черзі

3 Серпня 08:00
У Кривому Розі за «доступними ліками» доводиться годинами стояти у черзі

У Кривому Розі близько сотні людей стояли у черзі до аптеки на вулиці Володимира Великого. Там відпускають медикаменти для важкохворих пацієнтів за програмою «Доступні ліки». Їхню вартість частково відшкодовує держава, частково – або самі пацієнти, або місцевий бюджет. Люди готові чекати годинами, аби отримати ліки. Адже на всіх не вистачає фінансування. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Серед тих, хто у черзі – пацієнтка з онкозахворюванням Таїсія Долініна. Говорить, прийшла саме сюди, бо мешкає недалеко. Жінка вже вдруге змушена займати чергу, бо не витримує очікування у спеку.

“Я онкохвора, мені не можна на сонці стояти, а я маю вистояти. Я повинна щодня ці ліки пити. І я не впевнена, що зараз почекаю, а мені скажуть: немає, прийдіть іншим разом”, - говорить Таїсія Долініна.

Євгенія Гарпинич прийшла сюди за ліками для свого чоловіка, він не може ходити. Каже: це найдовша в її історії черга за ліками, вистояла понад чотири години.

“Пощастило. Отримала ліки. Два місяці не було ліків. Приходимо – немає, фінансування закінчилося. Все. Медсестра виписувала рецепти. Сказала, йдіть швидше. Як сьогодні не отримаєте, то все, не буде”, - розповіла жінка.

Аптеки медичної академії – мережа, яка уклала договір з Національною службою здоров’я України на надання безоплатних ліків за рецептами. Отримати медпрепарати від сімейного або профільного лікаря важкохворим можна лише у аптеках цієї мережі, пояснює заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги №4 Олександр Задорожний.

“2 серпня - перший день виписки препаратів, від сьогодні діє договір на виписку безоплатних медикаментів”, - каже Олександр Задорожний.

За його словами, аптека на вулиці Володимира Великого – не єдина, де видають ліки, у місті таких чотири.

Щомісяця на безоплатне забезпечення ліками людей з важкими хворобами місто виділяє 525 тисяч гривень, пояснює заступник головного лікаря. Їхню вартість частково відшкодовує держава, частково – місцевий бюджет. Суми розраховуються наприкінці кожного календарного року на наступний рік. Але є такі фактори як інфляція, дорожчання ліків, зростання кількості пацієнтів. Можуть виникати як і черги, так і брак коштів.

“На жаль, і цих грошей нам не вистачає. У першу чергу, ми забезпечуємо пацієнтів, які знаходяться на імуносупресивній терапії. Це найдорожчі препарати. Наступна категорія – це пацієнти з нецкровим діабетом, так звані мінеріни. І третя категорія, яку ми стараємося забезпечити, це діти-інваліди. Це найчастіше протисудомні препарати. І онкопацієнти – це знеболюючі та спеціальні препарати. І це лише частина пацієнтів, яких ми можемо забезпечити безоплатними медикаментами”, - говорить в. о. головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги №4 Анжеліка Логвінова.

Чому у профільних міських управліннях, фінансовому або з охорони здоров’я, не виносили це питання на обговорення депутатів, не коригували суми, виділені з міського бюджету, на оплату ліків важкохворим пацієнтам, чиновниця, яка приїхала на зустріч з людьми, не відповіла. Люди ж кажуть: проблеми із отриманням ліків виникали вже у січні-лютому.

Як повідомив телефоном кореспондентам Суспільного голова міської профільної комісії з питань охорони здоров’я Олександр Піскун, питання дефіциту коштів депутати порушуватимуть на найближчому серпневому засіданні міськради. Якщо за це попередньо проголосують усі члени профільної комісії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...