App Store Google Play

Дніпровський меткобінат продали за майже 9,2 мільярди - це найбільший аукціон в історії майданчику

27 Липня 09:30
Дніпровський меткобінат продали за майже 9,2 мільярди - це найбільший аукціон в історії майданчику

Активи одного із найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу в Україні ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» продали через систему електронних аукціонів «Прозорро.Продажі» за майже 9,2 млрд гривень. Це найбільший в історії Прозорро.Продажі аукціон, передає Дніпроград з посиланням на пресслужбу системи.

Переможцем аукціону стало ПАТ «Дніпровський коксохімічний завод», який входить в групу Metinvest . Попри те, що на торги прийшов лише один учасник, його ставка на 9% перевищила початкову ціну аукціону.

Продаж Дніпровського меткобінату відбувся в межах справи про банкрутство. За умовами торгів, стартова ціна активу — майже 8,4 млрд гривень — не могла бути знижена.  

Торги відбулися відповідно до Кодексу процедур банкрутства, який дозволяє продаж активу на аукціоні у випадку участі навіть одного учасника. Модель аукціону “Прозорро.Продажі” передбачає, що єдиний учасник може придбати такий актив лише за суму, яку він вказав на етапі подання закритої цінової пропозиції до початку аукціону. Учасники подають закриті цінові пропозиції без інформації про кількість конкурентів. Так забезпечується принцип, за якого учасники максимізують свої ставки для участі в аукціоні, і організатори аукціонів (продавці) отримують максимальний дохід навіть за умови продажу об’єкту в “одні руки”. 

Розмір гарантійного внеску, який мали заплатити учасники аукціону для того, аби взяти участь у ньому, складає 10% від стартової ціни лоту, тобто майже 840 млн гривень. Якщо переможець аукціону відмовиться від підписання протоколу та оплати за лот, він втратить розмір гарантійного внеску. Так аукціонна система “Прозорро.Продажі” захищає організаторів торгів (продавців) від ризику  зловживань з боку недоброчесних учасників. 

В рамках підготовки до участі в аукціоні група Metinvest у травні 2021 року отримала дозвіл Антимонопольного комітету (АМКУ) на придбання активів Дніпровського металургійного комбінату. Раніше, на початку 2021 року, також дозвіл АМКУ отримувала компанія ТОВ “ОПТІМАЛ ТРЕЙД”.

Завершення аукціону — це перший крок. Наразі очікується підписання відповідних протоколів, актів та проведення оплати. Покупець повинен сплатити ціну лоту на ліквідаційний рахунок боржника протягом 10 робочих днів. Після цього гроші будуть розподілені між кредиторами Дніпровського металургійного комбінату відповідно до черг. 

“Механізм аукціону в системі Прозорро.Продажі побудований так, що дозволяє отримувати зростання ціни навіть з одним учасником. Ті, хто беруть участь у аукціоні не знають, хто ще крім них прийде на торги, тому вже на етапі закритої цінової пропозиції подають суму вищу за стартову. Вкотре при продажі таких складних і великих активів система демонструє свою ефективність”, — зазначає директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев.  

Раніше на аукціонах в системі Прозорро.Продажі вже відбулося декілька успішних аукціонів, на яких реалізували частину майна Дніпровського меткомбінату. Зокрема, продали санаторій-профілакторій за понад мільйон грн, санаторій "Дзержинка” за понад мільйон та  спортивний комплекс за майже 4,2 млн грн. 

В системі Прозорро.Продажі це не перший успішний аукціон, де участь взяв лише один учасник. За 5 років відбулося понад тисячу успішних аукціонів з одним учасником, на яких середній показник зростання ціни склав 9,22%. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...