App Store Google Play

У Дніпрі відкрили мурал на честь Зельди Шнеєрсон-Мішковської

23 Липня 15:30
У Дніпрі відкрили мурал на честь Зельди Шнеєрсон-Мішковської

У Дніпрі в рамках святкування 30-річчя встановлення дипломатичних стосунків між Ізраїлем та Україною відкрили мурал на честь відомої ізраїльської поетеси Зельди Шнеєрсон-Мішковської. Вона народилася та провела дитинство у Катеринославі. 

Ініціаторами створення стінопису стало Посольство Держави Ізраїль в Україні та ізраїльський культурний центр «Натів» у Дніпрі. Вони назвали це поверненням Зельди до міста її дитинства. 

«Ідея встановити це зображення тут, біля будинку, в якому вона народилася, — це показує, наскільки добрі стосунки є зараз між Ізраїлем і Україною та Ізраїлем і Дніпром. Без допомоги міста, щоб знайти цю локацію, – ми самі із цим не впоралися б», – прокоментував посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон. 

Автором муралу став дніпровський художник Валерій Zdesroy Колор. Під час відкриття декламували також один із найвідоміших віршів Зельди «У кожної людини є ім’я, дане їй Богом та батьками». 

«Це не просто знакове місце, данина пам’яті Зельді. Це ще одна локація, котра показує справжнє обличчя нашого Дніпра. Багатонаціонального та поліконфесійного міста, що стало рідною домівкою для людей різних національностей та віросповідань», – сказав міський голова Дніпра Борис Філатов. 

Як відомо, в Ізраїлі Зельда Шнеєрсон-Мішковська (1914-1984) працювала вчителькою в релігійній школі. Популярність і визнання прийшли до неї у зрілі роки. Поетеса стала лауреаткою премії Бялика і премії прем’єр-міністра Ізраїлю з літератури.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...