App Store Google Play

Що буде з вітражами готелю «Жовтневий» у Дніпрі

19 Липня 18:30
Що буде з вітражами готелю «Жовтневий» у Дніпрі

У Дніпрі, на місці готелю «Жовтневий», планують звести житловий будинок. Коли саме знесуть готель, невідомо. Художник Даніїл Галкін вважає, що будівля має архітектурну цінність. Натомість в управлінні з питань охорони культурної спадщини кажуть: споруда сучасна й історико-культурної цінності не має, варто зберегти лише її вітражі.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Художник Даніїл Галкін каже: готель “Жовтневий” є зразком модерністської архітектури. За його словами, інформації про цю будівлю збереглося дуже мало. Хто автор вітражів, йому дізнатися не вдалося.

Готель збудували наприкінці 60-х років. 23 червня, під час останньої сесії міськради, депутати підтримали проєкт рішення, згідно з яким власникам дозволили готувати документацію щодо відведення земельної ділянки та зведення житлового будинку з паркінгом на місці готелю.

«Це частина міста перед парком, тим більше – історична. Як мені здається, тут висотна будівля абсолютно недоречна. Крім вітражів, які обіцяють зберегти, будівля наповнена великою кількістю елементів, взаємозв'язок яких робить інтер'єр готелю неповторним», – сказав художник.

Начальниця управління з питань охорони культурної спадщини міськради Надія Лиштва розповідає: за документами, будівля визнана сучасною і не має історико-культурної цінності.

«Матеріали історико-архітектурного опорного плану прийшли затверджені в Міністерстві культури України, розроблялися спеціалістами з дипломами кандидатів наук. Вони так визначили цю будівлю. Так, ми знаємо, що там всередині цінні радянські вітражі, але вже є домовленість з власниками готелю. Перед демонтажем будівлі й проведенням ремонтних робіт ці вітражі будуть обережно демонтовані й передані до міської ради», – говорить посадовиця.

За словами Надії Лиштви, після цього вітражі розмістять у громадському просторі.

Однак, на думку дослідниці монументалізму Тетяни Журій, місце, у якому вони виставляються, також має значення.

«Що стосується монументального мистецтва загалом, це таке поєднання роботи художника та архітектора. Тому такі монументальні речі мають бути у певному просторі, для якого вони створювалися. Саме ця будівля дуже класно вписується у вулицю. Не розділяє простір, а його доповнює», – вважає дослідниця.

Тетяна Журій каже: будівлю можна було б зберегти як приклад інтер'єру тогочасних готелів. За її словами, у Дніпрі лишилося дуже мало споруд тієї доби.

Не на камеру керівництво готелю говорить: цілком можливо, що перш ніж будівлю знесуть, мине багато часу. Поки що “Жовтневий” продовжує працювати у звичному режимі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...