App Store Google Play

11% українців готові фінансувати партії — опитування

14 Липня 09:30
11% українців готові фінансувати партії — опитування

11% українців підтверджують свою готовність долучатися до фінансування політичних партій в Україні. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, що його провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, передає Дніпроград.

Із опитаних майже 21% готові дати партії від 1000 до 2000 гривень, 17% — від 100 до 200 гривень. Майже 25% не змогли назвати суму, яку готові пожертвувати партії.

Нагадаємо, що у 2020-му свою готовність до фінансування партій декларували 11,9% українців.

Найчастіше готовність фінансувати партії висловлює молодь віком 18–29 років. За іншими віковими групами частка готових фінансувати партії коливається у межах 10,3–10,4%.

Найбільша частка респондентів, які висловили готовність фінансувати партії, згідно з опитуванням, серед прихильників “Європейської солідарності” — 16,2%. Високі показники готовності фінансувати партії і серед прихильників “Батьківщини” (12,4%) та партії “Сила і честь” (11,8%).

Графіка із сайту https://dif.org.ua/

Великі партії не надто активно використовують фандрейзинг — із парламентських партій лише “Голос” має платіжну систему на сайті та під час місцевих виборів публічно оголошував про збір коштів. “Батьківщина”, ЄС та “Слуга народу” нині мають на сайтах реквізити, а ОПЗЖ не має і того.

Згідно з аналізом Руху ЧЕСНО, у 2018–2019 роках найактивніші політичні партії в Україні офіційно фінансувало близько 20 тис. осіб, або 0,07% від загальної кількості виборців. Іншими словами, реально фінансує партії лише один виборець із 1500. Тож існує прірва між намірами та діями виборців. Серед причин такої розбіжності можна назвати пасивність самих партій, які лише зрідка звертаються до прихильників за фінансовою підтримкою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...