App Store Google Play

У Дніпрі провели міжнародний турнір з ракетомоделювання

7 Липня 14:00
У Дніпрі провели міжнародний турнір з ракетомоделювання

27 червня у Дніпрі завершився етап кубку світу з ракетомодельного спорту – Кубок імені М. К. Янгеля. До змагань долучились 62 ракетомоделісти з трьох країн – України, Білорусі та Литви. Дніпрянин Ігор Волканов – серед переможців, передає Дніпроград з посиланням на прес-службу організаторів.

Yangel Cup або Кубок Янгеля – один з найпрестижніших ракетомодельних турнірів світу. Він проводиться в Дніпрі уже 24й раз, і організується Національною федерацією ракетомодельного спорту України та громадською організацією “Асоціація Noosphere”, за сприяння її засновника – філантропа та бізнесмена, доктора економічних наук Макса Полякова. 

Змагання присвячені визначному конструктору ракетно-космічної техніки Михайлу Кузьмичу Янгелю. Цього року відзначається 110 річниця з дня народження видатного інженера.

Кубок Янгеля об’єднав змагання у 5 класах моделей ракет, кожен з яких має свої особливості: 

-S4A – моделі планерів з прискорювачем на тривалість польоту.
-S8E/Р – у цьому класі ракетний планер має злетіти як ракета, виконати плануючий політ протягом певного часу і потім приземлитися в центр кола з діаметром 10 метрів. Що ближче до центру сідає ракета, то більше бонусних балів отримує спортсмен.

-S6A – моделі ракет на тривалість польоту зі стрічкою.

-S9A – моделі ракет на тривалість польоту з ротором.

-S7 – найбільш складний та видовищний клас у ракетомодельному спорті. Тут оцінюється візуальна та масштабна ідентичність до оригіналу (під час спеціального етапу, що має назву “стендова оцінка”), а також правдоподібність старту та польоту моделі.

Українці посіли перші місця в усіх змагальних класах. У класі S4A кращим став Олександр Радченко з міста Ніжин Чернігівської області, а у класі S8E/Р рівних не було полтавчанину Олександру Синєліцему. Відзначились і дніпровці – у класі S6А переміг Ігор Волканов (до речі, головний тренер української збірної з ракетомоделізму і багаторічний президент Федерації ракетомодельного спорту України). А от у найскладнішому класі моделей-копій S7 вже вкотре здобув золото спортсмен з Ніжина Сергій Труш. Він представив копію американської дослідницької ракети TRAILBLAZER II. Найкращим же спортсменом Кубку Янгеля 2021 став майстер спорту України, івано-франківець Богдан Рапалюк. Він посів перше місце у класі S9A, а також третє місце у класі S6A.

Білоруси з міста Гродно – багаторічні учасники Кубку Янгеля. Незважаючи на труднощі з виїздом з Білорусі, невелика команда спортсменів спромоглась дістатись Дніпра, аби долучитись до ракетомодельного турніру.

“Попри відстань у 1450 км і проблеми з доїздом, ми завжди долаємо їх, і приїжджаємо на Yangel Cup. Рівень організації змагань настільки високий, що місце у турнірній таблиці не має великого значення. Дякуємо українським ракетомоделістам і Noosphere за це свято спорту, особливо важливе після карантинної паузи,” – коментує білоруський спортсмен Олександр Ліпай. Одразу по поверненню білоруської команди, Білорусь закрила кордон з Україною. 

Змагання за Кубок Янгеля проводились паралельно з Чемпіонатом України. За результатами цих змагань буде сформований склад української збірної, яка представить країну на Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту, що відбудеться у серпні в Румунії. Українські ракетомоделісти з усією відповідальністю готуються до змагань і сподіваються, що карантинні обмеження не завадять їм гідно представити нашу державу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...