App Store Google Play

Любов з великими олігархами. Що не так з новим кіно Зеленського?

3 Липня 14:00
Любов з великими олігархами. Що не так з новим кіно Зеленського?

Боротьба з олігархатом сягнула апогею. За дуже розпіарений закон Зеленського про рішучу боротьбу з олігархами проголосували групи Коломойського, Пінчука, Бахматюка, Веревського, Льовочкіна. За перше читання законопроекту №5599 275 голосів депутатів, так чи інакше пов’язаних з олігархами, натиснули зелені кнопки. Тобто, олігархи не вважають цей закон чимось загрозливим і дали відмашку підтримати.

Показово, що за пришвидшення підготовки до другого читання - тільки 203 голоси. Тобто, законопроєкт посунули на осінь. До вересня знайдуться кілька тисяч правок, які успішно той "закон про олігархів" поховають під могильною плитою. А ще очевидно — буде ціла інформаційна кампанія на каналах олігархів, що закон порушує права великих і поважних людей. І сенсу в його ухваленні нема. 

Далі у новорічному привітанні Володимир Олександрович з нотками трагізму у голосі розкаже, що влада хотіла як краще. Але не вийшло, бо погані олігархи знову взяли реванш і не послухали найвидатнішого лідера сучасності. Той факт, що попри подачу цього законопроєкту — кілька місяців про Зеленського на топових каналах все або хороше, або нейтральне — не беремо до уваги. Чи зробить це якусь погоду у стосунках із нашими стратегічними союзниками США і Великобританією? Мабуть, ні. Вони звикли, що Зеленський аніматор, який ще кілька років зображатиме президента.

Цьогорічні рейтинги Forbes прямо обкладинками тицяють, що всі олігархи за Зеленського – збільшили свої статки в декілька разів в порівнянні з минулими роками. Зрозуміло, що вони монополісти, але якщо хочеш боротись, то треба, щоб працювали АМКУ, СБУ і ДБР. А так — виходить, що вуличні актори лізуть зі шкіри аби якось підтримати інтерес до свого перебування у владі. Клоуни, розбійники і пірати від влади розважають усіх поки культурна сфера зализує коронавірусні рани. Групи олігархів як ходили в ОПУ — так і ходитимуть. Надійні люди від олігархів як призначались до Кабміну і жирні органи — так і буде.

Не хочеться наговорювати — але країні запропонували профанацію коштом РНБО. Реальні проблеми з олігархічною економікою зелена влада не хоче і не буде вирішувати. В економіці уже провал, державне оборонне замовлення не виконується уже другий рік. Замість того на тридцятиріччя незалежності на параді нам пропонують подивитись дівчаток-курсанток без зброї на каблуках. Бо ми ж мирна країна, і Путін не у нас постійно б’є ножем в незагоєну рану Донбасу.

Закон про олігархів — відверто популістична історія. Володимир Олександрович виріс із фільмів "Любов в большом городе" і нині в нього медовий місяць з великим олігархатом. Закон №5599 покликаний відвернути увагу від факту державної зради — зриву операції щодо "вагнерівців" і публічного зізнання в цьому. Він покликаний зам’яти постійне зростання тарифів в угоду великим хлопцям, з якими у Зеленського велике кохання. Цей проєкт сам по собі із великими корупційними ризиками — бо наділяє Зеленського одноосібним правом вирішувати, хто олігарх, а хто ні, і вносити в список олігархів і викреслювати з нього будуть за гроші, причому великі. І головне — такі закони вірна ознака того, що країна має готуватися до народження нового клану олігархів. Уже молодих і "зелених", тих кому дуже пішли на користь програми "Велике будівництво" та ковідний фонд. Всі ці танці з вакцинами та всі ці схеми по тому, як видурити під приводом карантину трохи більше грошей із ФОПів.

Зате паралельно у ВРУ показали іншу сторону боротьби з олігархатом. Як і завжди за Коломойського, Ахметова і Льовочкіна віддуватимуться ФОПи, дрібні фермери, звичайні громадяни, які купують-продають нерухомість. Пригадуєте, десь із місяць активно точились дискусії щодо законопроєктe №5600, прозваного "антиахметівським", яким хотіли збільшити розмір ренти на видобуток залізної руди, запровадити податок на електроенергію, вироблену з сонячних та вітрових станцій того з таки Ріната Леонідовича.

І далі виходить десь таке, як детально розписала депутат "Батьківщини" Альона Шкрум. Платитимуть усі українці і за все.
 


Тут тобі збільшення податків на операції з нерухомістю. Тут тобі і удар по фермерству, яке ледве оклигувало за попереднього уряду Володимира Гройсмана. Тут тобі і удар по децентралізації, у якої хочуть відібрати доходи від акцизів. І збільшення тиску на тих фермерів, які мають 0,5 га землі — по суті це кожна бабуся, яка продає зелень і овочі на ринку.

Цей законопроєкт було ухвалено у першому читанні. При чому термін подачі до другого не скоротили. Це дає надію, що кінцевий варіант законопроєкту відрізнятиметься від того, що очікує українців у підсумку. Політично — це вселяє надію, що громадяни не пробачать Зеленському відкат назад у темні часи до децентралізації. На жаль, влада коміків із "Вечірнього кварталу" вважає, що вони найрозумніші. І люди все пробачать, якщо побачать свіже РНБО-шоу чи черговий піар-відосик. Ми втрачаємо час, і найцінніше — розумних і працелюбних людей. Які не чекатимуть нових податкових ударів — і скоріше спробують нової долі в Польщі чи Чехії. Ці країни зацікавлені у наших руках і мізках набагато більше ніж "люди-арахаміі" та "люди-гетьманцеви", які традиційно освятять голосуванням "за" будь-яку хвору ідею, спущену з Офісу президента України.

Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...