App Store Google Play

В Україні відкрився ринок землі: скільки гектарів та за якою ціною можуть продати у Дніпропетровській області

2 Липня 11:00
В Україні відкрився ринок землі: скільки гектарів та за якою ціною можуть продати у Дніпропетровській області

В Україні відкрився ринок землі. На Дніпропетровщині він охоплює 1,8 млн га. Приватні власники можуть продати власні ділянки не дешевше за 30 251 грн. Проте реальну ціну сформує попит та пропозиція. Про це під час пресконференції розповів начальник відділу департаменту економрозвитку ОДА Сергій Корнієвський, передає Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

«Ми – свідки історичної події. Вступив в дію Закон України, який скасовує мораторій на продаж сільськогосподарської  землі.  Заборона існувала понад 18 років, – зазначив Сергій Корнієвський. – Найголовніше – цей Закон відновлює конституційне право українців повністю розпоряджатися власним майном».

Він додав, що нині купувати землю можуть тільки українці. Максимум – 100 га.

«Першочергове право на покупку землі мають її орендарі. Проте тільки за умови, коли кілька покупців пропонують однакову ціну. В іншому разі власник може обрати найвигіднішу пропозицію», – пояснив Сергій Корнієвський.

Ціна гектару землі не може бути нижчою державної нормативної оцінки. На Дніпропетровщині мінімум –  30 251 грн. Верхньої межі не існує. Її сформує ринок, наголосив начальник відділу.

«Земля стала ресурсом, який можна віддати під заставу, отримати кредит та вкладати ці кошти у власну справу на селі. Закон  сприятиме не тільки розвитку аграрної сфери, а й громад в цілому. Збільшить надходження до місцевих бюджетів», – сказав Сергій Корнієвський.

Дніпропетровщина – перша в Україні за обсягами ріллі – понад 2,1 млн га. З них більш ніж 1,8 млн га – у приватній власності. Переважна більшість – в оренді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...