App Store Google Play

У Дніпрі вдвічі побільшало літніх майданчиків кафе: що робити, коли вони заважають мешканцям

1 Липня 18:30
У Дніпрі вдвічі побільшало літніх майданчиків кафе: що робити, коли вони заважають мешканцям

У Дніпрі інспектори з благоустрою перевіряють власників кафе та ресторанів на дозвіл розміщувати літні тераси. Про це в ефірі UA: Українське радіо. Дніпро повідомив інспектор КП «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради Едуард Єнакаєв, передає Суспільне.

За його словами, з’ясовують наявність погоджувальних документів на розміщення, а також чи дотримуються працівники карантинних норм.

«Цього року літніх майданчиків у Дніпрі у два рази більше, ніж торік. Це пов’язано з послабленням карантину. Тому тривають такі перевірки. Вони розпочалися з початку травня, серйозних порушень ще не виявили, але порушення є. За перший місяць рейдів інспектори встигли виписати під сотню штрафів», – сказав Едуард Єнакаєв.

Чому літні тераси заважають

Як повідомила в ефірі дніпрянка Юлія Кутня, через літні майданчики кав’ярень вона не може ходити алеями з дитячим візочком.

«Все заставлено терасами, автомобілями. Іноді пройти просто неможливо. Доводиться обходити по дорозі або взагалі вибирати інший шлях», – зазначила жінка.

Норми розташування

За словами юристів, тимчасові літні тераси не заборонені законом. Питання лише в тому, як їх розташовують, коментує юристка Юлія Ярошенко.

«Літні майданчики заборонено розміщувати на пішохідних доріжках, тротуарах і алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів, на проїзній частині вулиць та доріг, на зелених насадженнях та газонах. Не можна на літніх майданчиках встановлювати сцени, грилі й мангали. А якщо поблизу житлові будинки, то використовувати живу музику, магнітофони, програвачі, підсилювачі тощо», – сказала Юлія Ярошенко.

У Дніпрі відкриття та розміщення літнього майданчика необхідно до 30 червня 2021 року було погоджувати із КП “Благоустрій міста”, а з 1 липня – з КП “Дніпровські активи” Дніпровської міської ради.

За державними будівельними нормами, прохід для однієї людини в один бік повинен бути шириною 75 сантиметрів, тобто мінімум для тротуару – 1,5 метра.

Утім, з такими нормами не погоджуються архітектори. На думку фахівця з архітектурного планування Яни Куницької, відстань від тротуару повинна бути не меншою за 3 метри.

«Коли звужується ширина тротуару, пішоходи потрапляють у некомфортні умови. Коли люди йдуть у натовпі й чіпляють один одного, вони втрачають пильність. І це дуже сприятливі умови для криміногенних подій», – зазначила експертка.

Що робити, якщо заважає

За словами юристки Юлії Ярошенко, якщо літній майданчик заважає пішоходам, вони мають право надіслати скаргу до міськради із зазначенням адреси літнього майданчика і надати фото та відео докази того, що саме літній майданчик чи тераса заважає вільному руху.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...