App Store Google Play

Унікальний орган у Дніпрі московські попи таки змусять демонтувати

30 Червня 08:00
Унікальний орган у Дніпрі московські попи таки змусять демонтувати

Двері органної зали опломбували печатками та повісили замки на входи. Минулого тижня це зробив настоятель Свято-Миколаївського храму Дніпропетровської єпархії УПЦ МП ієрей Костянтин Калашников. Саме релігійній громаді належить будівля церкви, у якій працював Будинок органної та камерної музики, передає Дніпроград з посиланням на КУСТ.

Орган встановили у 80-х роках на місці вівтаря. Інструмент виконала на замовлення німецька фірма "Зауер" з Франкфурта-на-Одері. Іноземні спеціалісти повністю підлаштували орган під особливості приміщення саме Свято-Миколаївського храму. 

Останні десять років між церквою та облрадою діяла угода, яка регулювала користування залою з інструментом. Документ втратив свою чинність у серпні 2020-го.

"Угода, про яку йдеться – це домовленість тодішніх очільників обласної ради й представників релігійної громади. Останні протягом 10 років зобов’язувались забезпечувати безперешкодний доступ відвідувачів і працівників Будинку органної музики в приміщення. Час «мирової» сплинув рік тому, але чому ієрей вдався до таких кардинальних дій зараз – незрозуміло", – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Нині у облраді намагаються домовитися з представниками церкви, щоб продовжити дію мирової угоди. Втім, якщо цього не станеться, будуть виділяти гроші, щоб розібрати орган, вивезти та законсервувати. Всі роботи мають робити спеціалісти німецької компанії. Коштуватиме це, за словами Миколи Лукашука, майже 150 тисяч євро. 

Нині жодне приміщення Дніпра не підходить для перенесення органу. У облраді допускають, що для інструмента зведуть нову залу або розбудують одну із тих, що вже є в місті. Але, вірогідно, для цього по гроші доведеться звертатися до центральної влади. 

Усього в Україні 18 органів, з них чотири знаходяться в окремих закладах, а не при філармоніях – у Києві, Львові, Білій Церкві та Дніпрі. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...