App Store Google Play

У Кривому Розі відбулася акція на підтримку родин зниклих безвісти в зоні ООС

26 Червня 18:00
У Кривому Розі відбулася акція на підтримку родин зниклих безвісти в зоні ООС

У Кривому Розі відбулася акція "Україно, ми є!" на підтримку родин зниклих безвісти в зоні бойових дій на Донбасі. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

У заході взяли участь пів сотні людей – рідні зниклих безвісти та представники громадських організацій. За словами співорганізаторки Вікторії Солодухіної, мітинги – єдиний засіб, який залишився, аби привернути увагу до проблеми пошуку зниклих безвісти. Із середини квітня вже провели п’ять схожих акцій в різних містах України. Нині, за неофіційними даними, 756 родин України розшукують своїх близьких.

Сім років тому Вікторія Солодухіна дала обіцянку другові знайти його за будь-яких обставин.

"Це Сергій Костаков, позивний Маестро, розвідник 72-ої бригади ОМБР. Він зник 22 листопада 2014 року. Вже сім років намагаюся виконати свою обіцянку. Чесно кажучи, коли я давала цю обіцянку, я думала, що це буде дуже просто", – розповіла Вікторія Солодухіна.

За словами учасників акції, в Україні досі не створено єдину базу пошуку зниклих безвісти на Донбасі. Учасниця Вікторія Третяк каже: держава не надає відповідного статусу й родичам таких людей.

"Є усього декілька родин в Україні, які через суди пройшли усі кола пекла, щоб довести що їхній син безвісти зниклий, але держава не надає таких статусів юридично, на жаль", – зазначила вона.

За словами Вікторії Третяк, 30 червня криворізькі депутати мають розглянути звернення до президента та Верховної ради України щодо дієвості ухваленого закону про правовий статус зниклих безвісти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...