App Store Google Play

У Дніпрі запускали ракети з “космонавтами”-яйцями на борту

26 Червня 14:00
У Дніпрі запускали ракети з “космонавтами”-яйцями на борту

20-21 червня у Дніпрі проходили унікальні змагання “ракет з яйцем” Ukraine Rocketry Challenge. Юні ракетомоделісти з усієї України змагались за головний приз 100 000 гривень. Дніпряни – серед переможців, передає Дніпроград з посиланням на прес-службу Noosphere.

У змаганнях Ukraine Rocketry Challenge використовуються моделі ракет з “космонавтом” – сирим курячим яйцем. Таким чином, ракети з крихким вантажем імітують принцип систем безпеки космонавтів. Мета змагань – відправити ракету в політ на задану висоту і забезпечити приземлення неушкодженого вантажу у відведений час. Подібні змагання є частиною STEM освіти в США та деяких країнах Європи, а в Україні проводяться за сприяння Національної федерації ракетомодельного спорту України та громадської організації “Асоціація Noosphere”, зокрема її засновника – філантропа та бізнесмена, доктора економічних наук Макса Полякова.

У 2021 році Ukraine Rocketry Challenge відбулись втретє. До змагань долучилися 17 команд з Сумської, Чернігівської, Львівської, Житомирської, Харківської, Дніпропетровської, Херсонської областей та з міста Київ. Вік учасників – від 11 до 19 років.

20 червня відбувся перший етап змагань. Команди мали презентувати свої розробки, описавши технологічні особливості конструкції ракет. Учасники будували свої моделі за прототипом ракети Firefly Alpha. Firefly Alpha – ракета-носій компанії Firefly Aerospace, яку заснував Макс Поляков. Alpha – нове слово у космічних технологіях, адже ця ракета належить до надлегкого класу, а її конструкція має ряд оригінальних, новітніх рішень (наприклад, технологія клиноповітряного ракетного двигуна).

А 21 червня юні конструктори демонстрували свої ракети в дії – на аеродромі Кам’янка провели два тури запусків. Не всі ракети змогли стартувати, деякі команди були дискваліфіковані через несправність двигунів, у когось старт вдався, але “космонавт-яйце” зазнав ушкоджень. За результатами презентацій і польотів турнірні місця і призовий фонд 100 000 грн розподілились таким чином: 

І місце – команда “Імпульс” (м. Шостка), приз 50 000 грн
ІІ місце – команда “Шостка” (м. Шостка), приз 30 000 грн
ІІІ місце – команда “Зеніт” (м. Дніпро), приз 20 000 грн

Спеціальний приз за найкращу презентацію здобула команда “Stargazers” з Києва, а найкращою копією ракети Firefly Alpha визнали модель команди “Dnipro”. Тренер з Шостки, майстер спорту України міжнародного класу, Максим Лавриненко уже втретє приводить свою команду до перемоги. Більше того, команду, що посіла друге місце, також підготував Максим. 

Ukraine Rocketry Challenge – перше з низки ракетомодельних змагань, що відбудуться у Дніпрі в червні. З 22 по 27 червня на аеродромі “Кам’янка” проходить Чемпіонат України, а вихідними там же проведуть міжнародний турнір, Етап Кубка світу “Кубок Янгеля”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...