22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Вчора патріотична спільнота Дніпра зібралась біля Монументу Вічної Слави, аби нагадати про кожного українця, який зазнав мук через військову агресію ворога. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.
На акцію з вшанування пам’яті зібралось з кількадесят небайдужих громадян. Усі вони прийшли до Монументу Вічної Слави, аби віддячити тим, хто здобував їхню незалежність.

Після скорботи за загиблими та виконання Національного гімну України дніпряни наголосили на вагомій ролі українців у світових військових діях, в яких вони боролись у складі різних держав. Значимість співвітчизників у сьогоденні підкреслив голова правління ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод» Юрій Федоренко, провівши паралель минулих боїв із сучасною війною за незалежність:
«У 1941 році українці були роз’єднані, вони жили у понад 15 країнах і воювали за армії 9 країн. Зараз ми воюємо за себе. Мені геть бридко казати про будь-що і називати будь-як ситуацію, яка склалась, словом, окрім як словом «війна». Я переконаний, що держава має визнати і знайти в собі внутрішню мужність називати речі своїми іменами. Хоча би в пам’ять заради тих, кого вже з нами не буде».

Відтак, учасники акції зійшлись у думці: боротьба за незалежність розпочалась для українців не в 1941-му році, а ще за часів козацьких національно-визвольних змагань, і не припиняється й досі. На цьому в своїй промові наголосив воїн-доброволець Костянтин «Шахматист»:
«Війна для українців почалась з падіння Гетьманщини. Весь цей час українці боролися за свою землю, за свою свободу. В 91-му році Україна нарешті отримала довгоочікуваний мир, але він виявився неповним. Тому зараз гинуть люди. Вони гинули і раніше, але зараз є Конституція, держава. Саме за це ведеться наша боротьба. За те, щоб ми були українцями, щоб ми були вільні».

Очевидним, на думку громадськості, став той факт, що День 22 червня не має нічого спільного із радянським його трактуванням, як початком «великої вітчизняної війни». Натомість, активісти впевнені, що цього дня на пам’ять заслуговують всі українці, в незалежності від їхньої військової приналежності.

Наприкінці акції представники ГО «Патріотичне об’єднання Оріяна», «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод» та «Ініціативний форум Придніпров’я» підписали звернення голові Консультативної ради в ОПУ. В ньому громадські діячі вимагають:
1. Притягнути до кримінальної відповідальності за колабораціонізм з люстрацією для чиновників і депутатів.
2. Заборонити російський бізнес в Україні.
3. Припинити міжкультурне співробітництво з Росією.

Автор: Микола ПОЛІШКО