App Store Google Play

На Дніпропетровщині понад 2,2 тисячі особливих дітей навчаються у школах і дитячих садочках

5 Червня 10:00
На Дніпропетровщині понад 2,2 тисячі особливих дітей навчаються у школах і дитячих садочках

На Дніпропетровщині створюють безбар’єрне середовище для інклюзивного навчання. Школи та садочки області відвідують понад 2,2 тис дітей з особливими освітніми потребами. Формується мережа інклюзивно-ресурсних центрів. Про це стало відомо під час круглого столу в Дніпропетровській ОДА, передає Дніпроград.

 

«Безбар’єрний простір – це не тільки можливість фізично добратися будь-куди. Люди з інвалідністю мають право на самореалізацію, працевлаштування, розвиток здібностей. А ще – безперешкодне навчання», – зазначила начальниця управління департаменту соціального захисту населення ДніпроОДА Арзу Василишина.

 

У школах регіону навчаються 1,9 тис особливих хлопчиків і дівчаток. Крім вчителів на уроках таких учнів супроводжують асистенти. Понад 300 малюків з особливими освітніми потребами відвідують 138 дитсадочків.

 

В закладах середньої освіти облаштовано більш ніж три сотні медіатек та ресурсних кімнат. У них юні школярі відпочивають від уроків, опановують нові навички, зокрема, побутові.

 

 

Працюють 34 інклюзивно-ресурні центри. Цьогоріч планують відкрити ще 3.

 

З дітьми в ІРЦ займаються досвідчені фахівці. Дефектологи, логопеди, психологи, реабілітологи. Для індивідуальних занять – кабінети із сучасним обладнанням. Для групових – навчальна кімната.

Кожне будівництво, реконструкція та ремонт освітніх закладів враховує інтереси маломобільних людей. Встановлюють пандуси, підйомники, облаштовують спеціальні санвузли.

Під час круглого столу торкнулися й питання соціального захисту жінок з інвалідністю. Їхнього працевлаштування, права на гідне життя та економічні свободи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...