App Store Google Play

Міська рада знизила податок на нерухомість, який майже ніхто не платить

03.06.2021 14:00
Міська рада знизила податок на нерухомість, який майже ніхто не платить

Міська рада Дніпра знизила податок на нерухомість з 1,5% до 1,2%. Однак, оскільки він прив'язаний до мінімальної зарплатні, платити у грошовому еквіваленті доведеться більше - якщо цей податок сплачувати. Справа у тому, що цей податок майже ніхто не сплачує, оскільки податкова не має усіх даних та не штрафує за його несплату, передає Дніпроград з посиланням на 056.

Зараз податок на нерухомість в Дніпрі нараховується за квадратними метрами - квартира розмірів до 60 квадратних метрів і будинок до 120 кв.м не обкладаються податком, а за кожен зайвий метр потрібно платити до 1,2% мінімальної зарплати.

«Відсоток знизили, але за останній період виріс рівень мінімальної заробітної плати. Тепер кожен квадратний метр коштуватиме дорожче ніж в минулому році. Якщо говорити про податки, то в 2021 році ми платимо за 2020», - розповів глава галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області Сергій Логутенко.

Також експерт зазначив, що цей податок практично ніхто не сплачує. Причиною цього то, що у податкової служби відсутні всі необхідні дані по нерухомості. Дана інформація знаходиться в кожному окремому населеному пункті в БТІ. Саме ці установи все збирали в паперовому вигляді, а на їх оцифровку грошей не виділяють.

У разі невиплати даного податку, покарання не передбачено. Якщо податкова про нього не повідомила протягом трьох років, то його і не потрібно виплачувати. Заклик прийти і зареєструвати своє майно людьми ігнорується.

Також експерт зазначив, що перед тим як збирати цей податок, необхідно оцифрувати всю документацію.

«Грошей від цього в міському бюджеті більше не стане, поки не налагодиться вся система. Ринок нерухомості України дуже потребує закону, як і податковий кодекс, який буде все регламентувати. Також потрібен закон про ринок нерухомості, який буде воєдино зав'язувати черговість задіяння всіх учасників», - розповів Сергій Логутенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...