App Store Google Play

Філатов на Конгресі місцевих та регіональних влад наголосив на необхідності остаточно передати ПТУ великим містам

3 Червня 18:30
Філатов на Конгресі місцевих та регіональних влад наголосив на необхідності остаточно передати ПТУ великим містам

Лише великі міста, як найбільші роботодавці, можуть навести лад із професійною освітою – формувати запит на затребувані професії та дати майбутнім випускникам училищ перспективи у працевлаштуванні. Для цього потрібно нарешті завершити процес передання ПТУ обласним центрам, що вже стало перезрілою проблемою.

Про це міський голова Дніпра Борис Філатов заявив 3 червня під час першого засідання однієї з палат Конгресу місцевих та регіональних влад, який проходить у Хмельницькому за участю Президента України.

Звертаючись до глави держави, Борис Філатов закликав його дати відповідне доручення, аби процес передання училищ отримав новий імпульс – без штучного ускладнення та затягування: «Щоб процес дійшов логічного завершення і багатостраждальні ПТУ нарешті зробили остаточний крок до місцевого самоврядування, залишивши МОН його належну методичну роль».

Уже не один рік обласні центри фінансують ПТУ, але не мають права втручатися в їхні справи. Лише цьогоріч великі міста витратять на це 6 мільярдів. У своїй промові мер Філатов зауважив, що мав з цього приводу низку розмов з керівництвом Офісу Президента та Прем’єр-міністром, зокрема й під час інвестиційного форуму у Дніпрі. Утім, попри наявність принципової згоди на рівні ланки виконавців є бюрократичний спротив.

Училища обіцяли передати обласним центрам. Але міністерство поки не завершило цей процес і для облдержадміністрацій, які відповідають за заклади у невеликих містах.

Борис Філатов навів приклади, коли затримка з переданням ПТУ обласним центрам призводить до того, що училища подекуди готують фахівців професій, яких уже фактично не потребує ринок праці, а також розповів про заклади, які, намагаючись «виживати», здають свої території в оренду приватним фірмам.

«Лише великі міста можуть зламати стереотип, що технічні спеціальності – це щось безперспективне. Обласні центри є найбільшими роботодавцями. Вони мають потужні бюджети і здатні навести лад з ПТУ. Щоб формувати перелік дійсно потрібних професій та об’єктивні ліцензійні обсяги. Це справедливо, коли громада інвестує в навчання фахівців, що далі працюватимуть на її благо. А місто створює для цього належні умови. Щоб ті, хто здобуває професійну освіту, відчували себе потрібними та бачили свої перспективи», – наголосив Борис Філатов.

Зі свого боку президент Зеленський погодився з мером Дніпра.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...