App Store Google Play

Путін дасть Лукашенку $1,5 млрд. Що це означає і до чого готуватися Україні

01.06.2021 17:00
Путін дасть Лукашенку $1,5 млрд. Що це означає і до чого готуватися Україні

Путін заявив про надання Лукашенку кредиту на $1,5 млрд: які наслідки поглинання Білорусі Путіним для України?

1. Лукашенко не поступиться тиску і авіаційній блокаді, продовжить репресії проти всіх інакомислячих, розрив Білорусі з демократичним світом буде зростати. Лукашенко буде сидіти, поки Путін не вирішить його замінити. Янукович за розрив євроінтеграції отримав $3 млрд від Путіна в цінних паперах. Диктаторська премія від Кремля.

2. Мінімум рік Росія буде повністю поглинута підготовкою фактичної анексії, і ймовірність широкомасштабних бойових дій в Україні стає на цей період малоймовірною. Ведмідь буде перетравлювати черговий шматок.

3. Зростає навантаження на бюджет РФ. $1,5 млрд — це далеко не повний обсяг витрат. У сукупності з дотуванням багатьох регіонів РФ і окупованих Криму, Придністров'я, Абхазії, Осетії, воєн на Донбасі, в Сирії, Африці, це обмежує ресурс РФ для власної модернізації. Що для нас позитив.

4. Росія все далі йде на шляху конфронтації із Заходом, і це створює для нас не тільки ризики, але це створює також величезні можливості. В умовах наростання загрози, ми могли б нарешті почати структурні реформи і отримати значно більшу підтримку Заходу. Для цього Україні потрібна нова зовнішньополітична стратегія інтеграції в ЄС і НАТО, яку можна було б лобіювати як план отримання безвізового режиму.

5. Україна повинна готуватися до повного розриву всіх видів залежності від Росії і Білорусі. Перш за все — відмовитися від усіх видів поставок палива, сировини, як це робить Польща.

6. Пора припинити порожні розмови про мир — поглинання Білорусі показує, що ніякого миру Путін Україні не надасть. Путін інвестує кошти країни-бензоколонки у війну і конфлікти, і мир в Україні йому не потрібен — необхідне заморожування конфлікту за зразком Придністров'я, щоб зберігати важелі дестабілізації України на довгий час. Нам потрібна військова доктрина, яка буде спрямована на досягнення перемоги в «замороженому конфлікті», таких ситуацій чимало, і найяскравіша стратегія, яка реалізовувалася 26 років — це Нагірний Карабах.

Оригінал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...