App Store Google Play

Путін дасть Лукашенку $1,5 млрд. Що це означає і до чого готуватися Україні

1 Червня 17:00
Путін дасть Лукашенку $1,5 млрд. Що це означає і до чого готуватися Україні

Путін заявив про надання Лукашенку кредиту на $1,5 млрд: які наслідки поглинання Білорусі Путіним для України?

1. Лукашенко не поступиться тиску і авіаційній блокаді, продовжить репресії проти всіх інакомислячих, розрив Білорусі з демократичним світом буде зростати. Лукашенко буде сидіти, поки Путін не вирішить його замінити. Янукович за розрив євроінтеграції отримав $3 млрд від Путіна в цінних паперах. Диктаторська премія від Кремля.

2. Мінімум рік Росія буде повністю поглинута підготовкою фактичної анексії, і ймовірність широкомасштабних бойових дій в Україні стає на цей період малоймовірною. Ведмідь буде перетравлювати черговий шматок.

3. Зростає навантаження на бюджет РФ. $1,5 млрд — це далеко не повний обсяг витрат. У сукупності з дотуванням багатьох регіонів РФ і окупованих Криму, Придністров'я, Абхазії, Осетії, воєн на Донбасі, в Сирії, Африці, це обмежує ресурс РФ для власної модернізації. Що для нас позитив.

4. Росія все далі йде на шляху конфронтації із Заходом, і це створює для нас не тільки ризики, але це створює також величезні можливості. В умовах наростання загрози, ми могли б нарешті почати структурні реформи і отримати значно більшу підтримку Заходу. Для цього Україні потрібна нова зовнішньополітична стратегія інтеграції в ЄС і НАТО, яку можна було б лобіювати як план отримання безвізового режиму.

5. Україна повинна готуватися до повного розриву всіх видів залежності від Росії і Білорусі. Перш за все — відмовитися від усіх видів поставок палива, сировини, як це робить Польща.

6. Пора припинити порожні розмови про мир — поглинання Білорусі показує, що ніякого миру Путін Україні не надасть. Путін інвестує кошти країни-бензоколонки у війну і конфлікти, і мир в Україні йому не потрібен — необхідне заморожування конфлікту за зразком Придністров'я, щоб зберігати важелі дестабілізації України на довгий час. Нам потрібна військова доктрина, яка буде спрямована на досягнення перемоги в «замороженому конфлікті», таких ситуацій чимало, і найяскравіша стратегія, яка реалізовувалася 26 років — це Нагірний Карабах.

Оригінал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...