App Store Google Play

У Дніпрі стартував проект INFOCRIME, який викриватиме фейки та маніпуляції

31 Травня 14:00
У Дніпрі стартував проект INFOCRIME, який викриватиме фейки та маніпуляції

Інститут Масової Інформації (ІМІ) запускає новий етап проекту INFOCRIME щодо викриття фейків та маніпуляцій у регіональних медіа восьми регіонів України. Відтепер до проекту входить і Дніпропетровська область.

Мета проекту – викривати фейки та допомагати журналістам місцевих медіа перевіряти факти й поширювати достовірну інформацію.

Протягом шести місяців мережа фактчекерів робитиме оперативний щотижневий моніторинг і викриття головних фейків, маніпуляцій, дезінформації і пропаганди.

Також того медійники зможуть податися на конкурс і взяти участь у трьох тренінгах, що реалізовуватимуться в Україні Фондом Thompson Reuters.

«Якщо в нас немає достовірної інформації – ми втрачаємо здатність розв'язувати конкретні проблеми. Маніпуляції і фейки становлять також серйозну загрозу для розвитку незалежної та успішної журналістики. Тому ми плануємо не тільки викривати дезінформацію, але й допомагати медіа будувати якісні практики та підходи в редакціях. Ми робитимемо оперативні й цікаві дослідження фейків і маніпуляцій і проведемо круті тренінги із залученням міжнародних і відомих українських спеціалістів», – каже виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

Кого перевірятимуть?

– 10 онлайн ЗМІ Дніпра та Кривого Рогу з найбільшою аудиторією (за даними Similarweb);

– популярні телеканали регіону;

– FB сторінки політиків, чиновників та інших популярних користувачів.

Перелік ЗМІ та сторінок може змінюватись в залежності від відвідувань сайтів/кадрових рішень (наприклад, звільнення посадовця) тощо.

Щотижня ЗМІ отримуватимуть дайджест зі знайденими маніпуляціями та фейками у дніпровських та криворізьких ЗМІ та на сторінках політиків і чиновників.

Оперативні новини проекту виходитимуть на сторінці проєкту у Facebook і телеграм-каналі.

Також проект стартує в Одесі, Херсоні, Луцьку, Кропивницькому, Чернігові, Харкові і Рівному.

Проект реалізується ГО "Інститут масової інформації" та фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Теги: ІМІ, INFOCRIME, фейк

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...