App Store Google Play

У Дніпрі журналіст презентував книгу про саморобні броньовики української армії та добробатів

27 Травня 20:00
У Дніпрі журналіст презентував книгу про саморобні броньовики української армії та добробатів

У Дніпрі військовий журналіст з Києва Сергій Камінський презентував книгу «Народні панцерники в гібридній війні на Донбасі».

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

За словами автора, видання розповідає про 75 «хенд-мейд» броньовиків, створених на базі цивільних та військових автівок волонтерами для захисту українських бійців у перші роки війни на сході.

Сергій Камінський каже, що працював над книгою упродовж чотирьох років: записав більш ніж 120 інтерв’ю з майстрами, волонтерами та воїнами, зібрав інформацію не тільки про технічні характеристики машин та їхньої броні, а й бойовий шлях і подальшу долю.

Інтерес до саморобних броньовиків, розповідає Сергій Камінський, у нього з’явився ще 2014 року, коли на блок-посту в Ізюмі на Харківщині він побачив панцерник «Крокодил».

«Мені як автомобілістові була цікава та машина, я її сфотографував. і вона мені запам’яталася. Але через пару днів було поранено мого оператора і вже було не до автівок, не до книг», – зазначає журналіст.

Повернувся до ідеї зібрати інформацію про саморобні панцерники, каже автор, він 2017 року. Спершу думав, що це може бути стаття або брошура, зрештою набрав матеріалу на повноцінне ілюстроване видання.

Одна з машин, про яку йдеться у книзі, – «Шквал» – зараз є експонатом вуличної експозиції Музею АТО в Дніпрі. Спершу на ній їздив фронтовий фотограф Олесь Кромпляс, розказує Камінський. У зоні АТО з автівкою сталися технічні проблеми, вона повернулася в Київ, де її допрацювали, а потім передали добровольчій медичній службі «Вітерець». Вона врятувала десятки бійців, а потім сама потрапила під вогняний "шквал".

У книзі, каже автор, йдеться як про одиничні проєкти з бронювання автівок, так і про цілі «народні бронетанкові заводи». Один з таких і досі працює на Дніпропетровщині.

«Біля Дніпра є село Вербки, там є «народний бронетанковий завод». Це точка, звідки найбільше в Україні вийшло броньовиків – кілька десятків. Вони і досі ремонтують машини. Я вручу кілька примірників цієї книги з підписами цим хлопцям, а також ще сотні людей, які робили техніку, про яку розповідається у книзі», – розповів Сергій Камінський.

Видання містить QR-коди на відеосюжети про броньовані машини.

Цими вихідними книгу «Народні панцерники» представлять на фестивалі OldCarLand у Києві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...