App Store Google Play

До Дня Європи у Дніпрі відкрили пам’ятну дошку поету та драматургу Юліушу Словацькому

16 Травня 12:00
До Дня Європи у Дніпрі відкрили пам’ятну дошку поету та драматургу Юліушу Словацькому

У Дніпрі до Дня Європи у будівлі Університету імені Альфреда Нобеля відкрили меморіальну дошку на честь великого польського поета і драматурга ХІХ століття, який народився в Україні, Юліуша Словацького. Про це повідомляє пресслужба Дніпровської міської ради.

На дійство 15 травня запросили аташе Генерального консульства Республіки Польща. Розпочали зі співу двох гімнів — польського та українського, – під них і відкрили меморіальну дошку. До всього її освятили за католицькими канонами. 

«Хочу подякувати за таке бажання пам’ятати культурних діячів як Польщі, так і України. Юліуш Словацький народився у Кременці (нині Тернопільська область — ред.), у його творах одним з головних образів була річка Дніпро, тому щасливий тут бути у славетному місті Дніпрі, на вулиці Юліуша Словацького, яка розташована біля оспіваної ним річки», — зазначив аташе Генерального консульства Республіки Польща Артур Міськув.  

Видатного поета відмічають як борця за свободу обох країн.

«Поети, такі як Юліуш Словацький, є прикладом, як любити свою країну та боротися за її незалежність. Для країни та Дніпра — це подія культурна в першу чергу. Скажу, що пам'ятна дошка перша у місті, де написані вірші польською мовою. Такі заходи важливі для відносин України та Польщі в цілому», — розповів керівник Дніпропетровської обласної громадської організації «Центр польської культури ім. Кароля Войтили» Павло Скурський.

Ідея встановлення таблички зародилася торік. Побажали побачити її саме на однойменній вулиці, що в центрі Дніпра. Тоді представники університету та центру польської культури звернулися до міськради за дозволом. Ніяких перепон не було, мерія більше допомагала та консультувала, як краще зробити, — підкреслив Павло Скурський. 

«Постать Юліуша Словацького важлива і для історії України. Іван Франко називав Словацького «співцем Поділля». Його твори перекладали українські поети: Олена Пчілка та Максим Рильський. Ми раді, що саме у нашому місті відкрили пам'ятну дошку нашому співвітчизнику, який прославляв Україну і Польщу», — наголосив начальник управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Станіслав Бандура.

Юліуш Словацький народився 4 вересня 1809 р. на території України. На сьогодні у Польщі він один з трьох національних поетів-пророків польської літератури поряд із Адамом Міцкевичем і Зиґмунтом Красінським.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...