App Store Google Play

Місце спомину, шани та єднання: Алеї пам’яті біля ДніпроОДА – 4 роки

12 Травня 18:30
Місце спомину, шани та єднання: Алеї пам’яті біля ДніпроОДА – 4 роки

Чотири роки тому біля ДніпроОДА відкрили Алею пам’яті. Її присвятили загиблим борцям за незалежність України – Героям Небесної Сотні та військовим АТО/ООС. За цей час її відвідали сотні тисяч мешканців та гостей Дніпропетровщини. Алея стала місцем спомину, шани та єднання, наголосив очільник області Валентин Резніченко.

«За чотири роки Алея пам’яті стала особливим місцем для кожного мешканця області. Вшанувати загиблих сюди приїздять зі всієї України та з-за кордону. Збираються не лише в пам’ятні дати. Приносять квіти, запалюють свічки. Так разом зберігаємо героїчну славу мешканців регіону», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.  

На Алеї пам’яті – композиція зі скляних антивандальних стел. На них – світлини понад 550 загиблих під час Революції Гідності та в АТО/ООС мешканців Дніпропетровщини.

На інших стелах – знімки з передової. Завдяки технології подвійного друку їх добре видно з обох боків. На світлинах різні сюжети: бійці рятуються від вибуху, йдуть безкраїм полем в ясний день, повертаються з бою під українським прапором. Фото показують, що на війні є не лише страх, а й справжні почуття – дружба, братерство,  надія. 

«Символічно, що ідея створити такий масштабний меморіальний комплекс народилася саме  на Дніпропетровщині. Адже з нашої області до зони АТО/ООС відправилося найбільше людей. Алея – нагадування, якою ціною дістається мир», – наголосив заступник голови ОДА, АТОвець Іван Начовний. 

Алею пам’яті відкрили 12 травня 2017 року. Під час її створення радилися з родинами загиблих. Навмисне відходили від штампів, шукали нові форми, використовували сучасні технології. Тепер тут проходять всі пам’ятні дні, присвячені сучасним українським Героям. Вшанувати їхній подвиг приїздять делегації з усього світу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...