App Store Google Play

190 примірників унікальної книги про Голодомор 1932–1933 років у Дніпропетровській області передадуть у школи Дніпра

6 Травня 12:30
190 примірників унікальної книги про Голодомор 1932–1933 років у Дніпропетровській області передадуть у школи Дніпра

У Дніпрі презентували книгу «Голодомор – геноцид 1932–1933 рр. у Дніпропетровській області: масштаби і наслідки». За словами директорки комунального закладу «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради Лілії Богачевої, це унікальний збірник архівних матеріалів, створений для більшого розкриття тематики Голодомору у нашому регіоні. Сто дев’яносто примірників книги буде розповсюджено серед шкіл Дніпра як методичний матеріал. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт міської ради.

«Ця книга є однією з перших збірок архівних матеріалів, добутих з різних джерел, які стосуються теми Голодомору саме у нашому регіоні. Її можуть використовувати вчителі історії у більшому розкритті цієї тематики. Однак потрібно також правильно читати документи, які наведені у книзі. Тому найближчим часом ми також розповсюджуватимемо у школах посібники щодо термінології часів Голодомору», – розповіла Лілія Богачева.

Унікальність і значущість книги підтверджує і доктор історичних наук, професор кафедри історії України ДНУ ім. Олеся Гончара Олександр Нікілєв, який написав рецензію до неї.

«Це перша книга, яка показує систему тиску голодом на людей у нашому районі. Такого ще не видавали. Це директиви, звіти, листи, у яких відображалися тодішні події. Щодо школярів, то для них буде доцільним вивчати історію України, пропущену крізь серця нас – українців», – зауважив  Олександр Нікілєв.

На презентацію було запрошено вчителів історії, які викладають у школах міста.

«Для будь-якого вчителя мати такий матеріал – безцінно. Зібрані у книзі дані дають можливість обговорювати події та наслідки на основі реальних документів. Дуже важливим є регіональний аспект, адже у жодному підручнику ми не знайдемо матеріалів, які стосуються якоїсь конкретної області. На основі цієї книги вчитель може створювати не тільки звичайні уроки, а й практичні заняття, що є дуже важливим», – зауважила викладачка історії КЗО «СШ № 15» Наталія Власова.

Зі свого боку виконувачка обов’язків директора КУ «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія»» міської ради Тетяна Нікіфорова підсумувала: «Дуже доречним є те, що до участі у заході запросили вчителів історії. Адже саме вони мають донести школярам той біль і закарбувати у серцях пам'ять про цю трагедію та людей, що загинули. Молоде покоління має знати та розуміти, що голодомор існував, і що бодай найменше наближення до такого недопустиме».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...