App Store Google Play

Якби громадяни України дбали про власні інтереси, ми давно вже жили би в іншій країні

1 Травня 14:00
Якби громадяни України дбали про власні інтереси, ми давно вже жили би в іншій країні

Чим відрізняється громадянин розвиненої країни від громадянина недорозвиненої країни?

Ви скажете: громадянською активністю.

І будете неправі.

Україна -- недорозвинена країна з фантастичною громадянською активністю.

Різниця в тому, що громадянин розвиненої країни розуміє причинно-наслідкові зв'язки.

Візьмемо, наприклад, вас. Так-так, саме вас.

Вам не подобається Коболєв, і ви радієте його звільненню та публічно підтримуєте це.

Тепер подивимося на наслідки.

1. Україна черговий раз доводить, що правила та закони в нашій країні нічого не варті; що зобов'язання, які ми беремо на себе перед кредиторами, нічого не варті; що ми країна непередбачуваностей.

2. Інвестори та кредитори чітко розуміють цей сигнал. Вони навчені такі речі розпізнавати.

3. Україна виходить на ринки запозичень, і їй дають гроші під більші відсотки, ніж дають країнам із верховенством права та міжнародними стандартами корпоративного управління.

4. Україна платить більше відсотків по кредитах. Менше грошей йде на освіту, охорону здоров'я, пенсії, інфраструктуру. Бюджет не гумовий.

5. Ви самі себе обікрали. Бінго! Своєю підтримкою порушення правил, законів і стандартів ви забрали гроші у своєї сім'ї, зі свого гаманця.

Громадянин розвиненої країни може бути значно тупіший за вас. Але він розуміє такі причинно-наслідкові зв'язки.

Наступного разу, коли будете визначати свою позицію стосовно будь-якого явища української політики, будь ласка, поставте собі запитання: чи стане ваше власне життя заможнішим, справедливішим, безпечнішим. А чи біднішим, ризикованішим, небезпечнішим. І визначайте свою позицію виключно заради ваших власних інтересів.

Якби громадяни України дбали про власні інтереси, ми давно вже жили би в іншій країні.

Примітка. Неважливо, яке прізвище у голови правління. Неважливо, чи краще Коболєв за Вітренка, чи Вітренко кращий за Коболєва. Значення мають лише інституції. Як казала Елеонора Рузвельт: "Великі уми обговорюють ідеї, середні -- обговорюють події, маленькі -- людей".

Оригінал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...