App Store Google Play

ДніпроОДА розбирається в ситуації довколо реконструкції кам’янської школи №20

22 Квітня 20:00
ДніпроОДА розбирається в ситуації довколо реконструкції кам’янської школи №20

До ДніпроОДА звернулися стурбовані вчителі та батьки учнів кам’янської школи №20. Минулоріч там розпочали ремонт, проте роботи зупинилися. Проєкт, розроблений міською владою Кам’янського, відправили на коригування. А коштів у міському бюджеті на продовження реконструкції не заклали. Тим часом будівля руйнується, а діти навчаються в інших школах. Розбиралися в ситуації на нараді в облдержадміністрації. 

До зустрічі долучилися представники ОДА, міськради Кам’янського, вчителі, батьки.

«Школа №20 – комунальний заклад міської ради Кам’янського. Відповідальність за її утримання та фінансування лежить на місцевій владі.  Децентралізація залишає більшість податків на місцях. Всі ці кошти – у розпорядженні громади. І громада самостійно вирішує, куди в першу чергу їх спрямовувати – на школу в аварійному стані чи парк, дорогу, ремонт адмінбудівель. Якщо на деякі об’єкти не вистачає коштів, то громада має можливість шукати співфінансування. Про аварійну школу в міськраді Камянського знали. Чому вчасно не прийняли рішення про реконструкцію та не знайшли шляхи вирішення нагальної проблеми – не зрозуміло», - зазначив заступник голови ДніпроОДА Максим Беспальчук. 

Заступник голови облдержадміністрації додав, що наприкінці грудня 2020 року міський голова Кам’янського звернувся до обласної влади з проханням співфінансувати проєкти з благоустрою міста. В цьому переліку – дороги, спорткомплекс та жодного слова про школу №20.

«Обласна адміністрація налаштована на конструктивний діалог і підтримку проєкту. Закликаємо міську владу Кам’янського залучитися до реконструкції аварійної школи. І включити її в перелік об’єктів, які потребують співфінансування», - наголосив Максим Беспальчук.

Нині 600 учнів школи №20 вимушені їздити до інших навчальних закладів Кам’янського. Дістаються шкільними автобусами або громадським транспортом. Це незручно і дітям, і їхнім батькам.

«Обласна влада налаштована на діалог. Наша головна мета – зайти до стін рідної школи. Відчути насолоду від роботи. Бути в спокої за своїх дітей», – підкреслила мати учениці, вчителька Яна Репета.

У кам’янській школі №20 – три корпуси, найстаршому – 85 років. У 2019 році міська влада Кам’янського почала ремонтувати аварійну будівлю. Після робіт фундамент просів ще більше, а покрівля сусідньої будівлі обвалилася. Школа потребувала масштабної реконструкції. До робіт приступили за умов співфінансування з обласного та місцевого бюджетів. У 2020 році область виділила 30 млн грн, а от у міста коштів не знайшлося. Та й проєкт ремонту, розроблений місцевою владою, довелося відправити на коригування через недоліки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...