App Store Google Play

У Дніпрі ветеранові війни на Донбасі відмовили в безплатних ліках

16 Квітня 15:30
У Дніпрі ветеранові війни на Донбасі відмовили в безплатних ліках

У Дніпрі учаснику бойових дій відмовили у наданні безкоштовних ліків. Лікарка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №4, до якої звернувся Ігор Лаврик, відмовилася виписати рецепт на безкоштовні медичні препарати бійцю з інвалідністю. Таке рішення, за словами генерального директора лікарні Андрія Подольного, аргументоване тим, що пільга діє лише на медичні препарати для лікування основного захворювання. Юрист Андрій Верба говорить, що боєць має право безкоштовно отримати повний перелік необхідних йому ліків, передає Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Ігор Лаврик з 2014 року воював у складі «Української добровольчої армії», у 2018 підписав контракт з 25-ю окремою повітрянодесантною бригадою. У 2019 році у нього була остання ротація під Щастям.

У чоловіка стався інфаркт. Згідно з висновком військово-лікарської комісії, отримав статус особи з інвалідністю 3 групи внаслідок війни. Зараз Ігор проходить лікування. За законом «Про статус ветеранів війни», має право отримувати ліки безкоштовно. Але лікарка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №4 відмовилася видавати чоловікові рецепт.

«Мені держава дала пільгу безкоштовно лікуватися й отримати ліки. Я зараз на лікуванні і щодня повинен отримувати», – каже ветеран.

За словами генерального директора Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №4 Андрія Подольного, пацієнту виписали рецепт на препарати для лікування його основного захворювання. Відмовили у наданні препаратів від іншої хвороби.

«Препарат, який він хотів отримати, не входить до лікування основного захворювання, це допоміжний препарат. Тому сімейний лікар, котрий виписує ці лікарські засоби, повинен підтвердити це захворювання», – сказав медик.

Про необхідність пройти огляд у профільного лікаря, говорить Ігор Лаврик, йому у медичному закладі не повідомляли та жодних направлень не виписували.

За словами юриста Андрія Верби, учасник бойових дій має право отримати ліки безкоштовно.

«Законом встановлено вичерпний перелік категорій громадян, котрі мають право на пільгове отримання ліків. Якщо особа підпадає під цю категорію, то, відповідно, йому лікарі були зобов'язанні надати відповідне направлення», – сказав юрист.

Відстояти свої права, за словами юриста, учасник бойових дій може у суді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...