App Store Google Play

Під Дніпром бульдозерами знесли старовинний курган-могильник

14.04.2021 15:30
Під Дніпром бульдозерами знесли старовинний курган-могильник

У селі Новоолександрівка у передмісті Дніпра за допомогою важкої техніки ведуться археологічні дослідження кургану. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на gorod.dp.ua.

Скіфський курган розташований посеред села й оточений приватними будинками. Розкопки веде археолог Дмитро Тесленко. В результаті дослідження, курган буде знищений, а земельна ділянка – продана.

Курган позначений на давніх картах, датується ІІ тис. до нашої ери і має охоронний номер 6048 — тобто перебуває під захистом Закону України «Про охорону культурної спадщини». Тож ці розкопки суперечать нормам закону.

«Тільки восени згадували про цей курган з учасниками екскурсійного клубу "Дніпро". І я ще порадів, бо була надія на те, що хоча б одну давню святиню збережуть всередині сучасного котеджного селища як найліпшу його окрасу. Але тут ось таке!», - прокоментував еколог Вадим Манюк.

Місцевий житель, громадський радник, член ГО «Асоціація Громадського радніків України» Володимир Степаненко каже про ситуацію з даними курганом наступне:

«Конкретно з курганом ситуація така: кургани взагалі зараз не досліджують без стратегічної необхідності (будівництво нової дороги, та ін.). Те, що буде знайдено в самому кургані ніяк не змінить існуючі знання та погляди на історичні події. Тому витрачати кошти на такі дослідження, просто так, ніхто б не став.

Офіційно це має виглядати якось так: плануємо побудувати автомобільну розв'язку, а тут курган. Курган розкопали. Розв'язку робити "передумали" (її і не планували робити), ну тепер давайте виділим цю землю забудовнику, бо кургана ж вже нема. А забудовник виділить нам дві квартири.

Що це дає громаді стратегічно? Нічого. Які ризики для громади? Колосальні, починаючи з навантаження на комунікації. Що могла б ця ділянка дати громаді? Цей курган міг би стати, наприклад, етнографічним парком, площадкою, для проведення етно-заходів, фестивалів. Це могло б дати поштовх для розвитку туризму в ОТГ, як наслідок - збільшення надходжень в бюджет.

Вчора спілкувався зі співробітником історичного музею, який розповів історію, про те що в одній ОТГ хочуть насипати штучний курган, для проведення щорічного фестивалю. І я несумніваюсь в тому, що в цій ОТГ є стратегічний план розвитку. І він не для формальності розроблений, а для розвитку!».

Курган уже не врятувати: його пошкодили бульдозером. Але якщо діяти по закону, прадавню пам’ятку мають розкопати, вивчити і відновити.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...