App Store Google Play

Цьогоріч у лісах Дніпропетровщини висадили понад 800 тис дерев

11 Квітня 14:00
Цьогоріч у лісах Дніпропетровщини висадили понад 800 тис дерев

На Дніпропетровщині у розпалі – озеленення. У різних куточках області у 2021-му посадили понад 800 тис дерев. Переважно дуб, сосну, білу акацію. Молоді саджанці приживаються й на Обухівщині. До висадки долучився заступник голови облдержадміністрації Максим Беспальчук.

«Дерева – легені нашої планети. Вони дають кисень. Дніпропетровщина – індустріальний регіон. Тож маємо подбати про відновлення лісів та створення нових масивів», – зазначив Максим Беспальчук.

В Обухівській громаді відновлюють Миколаївській ліс. Там тільки за сьогодні засадили соснами 3 га. А це – 20 тис сіянців.

«Садимо сосну 8-й рік поспіль. Зараз найкраща пора. Ґрунт добре зволожений. Ще пару тижнів – і температура буде занадто висока, – розповів директор Петриківського лісгоспу Іван Яловий. – Холоди сіянцям сосни не завада. Трапляється, й у січні саджаємо, і вони добре приживаються».

Садити сосну – тонка справа. Слід мати спеціальний «меч», аби зробити лунку. Туди поміщають сіянець, який раніше виростили з насіння. Важливо, аби корінь стояв чітко вертикально й залишався рівним, наче стрижень. Інакше, кажуть лісники, не приживеться.

«Саджаємо дерева для чистого повітря. Це дуже важливо і для нас, і для природи, – поділився п'ятикласник із Миколаївки Тимофій Олексенко. – Сосни підростуть, і через багато років будемо ними милуватися».

Загалом цьогоріч на Дніпропетровщині планують висадити майже 1,5 млн дерев. На території Дніпровського, Верхньодніпровського, Марганецького, Новомосковського, Павлоградського, Криворізького, Васильківського, Петриківського лісгоспів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...