App Store Google Play

У Дніпрі 56 кг пластикового сміття обміняли на 73 чашки кави

09.04.2021 15:30
У Дніпрі 56 кг пластикового сміття обміняли на 73 чашки кави

У Дніпрі місяць обмінювали пластикові пляшки на каву, для того щоб показати, що звичайне свідоме сортування сміття може бути приємним і позитивним. Про це Дніпрограду повідомили організатори заходу.

Вийшло зібрати 56 кг пресованого пластика і обміняти їх на 73 чашки капучино, еспресо, лате і навіть какао. Такі результати акції #кава_проти_пластику, яку запустили на початку березня кав'ярня "Цікава кава" і PR-агентство PRoector.

Зазначається, що головне - звернути увагу громадськості на проблему утилізації та переробки пластику і підтримати тих, хто давно хотів спробувати себе в сортуванні сміття, але не знав, як це робити і куди йти.

Кожен, хто приносив в кафе пластикові пляшки, отримував кавовий напій на вибір. Єдиною умовою була правильна підготовка пляшок - їх необхідно було помити, очистити від етикеток і спресувати.

Так, 5-кілограмовий пакет, наповнений пластиковими пляшками, міняли на еспресо, 10-кілограмовий - еспресо або фільтр-кави, а 15-кілограмовий - на будь-який напій.

Далі весь зібраний пластик передали в пункт прийому "УкрметПолімер", де його відсортують, спресують певним чином в тюки і відправлять на комбінати з переробки пластику.

"Спочатку доводилося буквально пояснювати всі нюанси сортування і навіть суть акції. Але потім дніпряни активізувалися, до акції долучилися навіть діти. І ми вирішили продовжити її ще на тиждень", - розповіла Тетяна Собко, власниця кав'ярні.

1000 грн за зібраний пластик перетворилися на корм для покинутих тварин до притулку БО "Фонд ПРАВО НА ЖИТТЯ"

"Будь-які зміни потрібно починати з себе. А ще на власному прикладі надихнути клієнтів і колег по бізнесу на кращі трансформації в суспільстві, - каже Дмитро Собко, власник кав'ярні. - У квітні ми, наприклад, плануємо перетворити "Цiкава кава" в "зелену кав'ярню", де можна буде купувати каву, частина коштів від якого перетворяться в посаджені дерева, а також отримувати знижку, якщо приходиш зі своєю чашкою."

Крім того, весь квітень в кав'ярні буде діяти акція Випий каву - Знайди друга! На стаканчиках з кавою на винос розташовані наклейки з фото та історіями покинутих тварин з притулку "Вірність. Товариство захисту тварин". Таким чином, купуючи каву в "Цiкава кава", хтось може виконати давню мрію - завести собі вихованця.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...