App Store Google Play

Мовний інцидент, що стався у Дніпрі за участі військових та школярів, отримав вирішення

8 Квітня 08:00
Мовний інцидент, що стався у Дніпрі за участі військових та школярів, отримав вирішення

За зверненням Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя Міністерство оборони України провело службове розслідування стосовно ситуації, яка склалася 18 лютого 2021 року в комунальному закладі освіти "Середня загальноосвітня школа № 11" Дніпровської міської ради за участі військовослужбовців Збройних Сил України. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт мовного омбудсмена.

“За даним інцидентом було призначено службове розслідування, яке підтвердило факти, висвітлені в ЗМІ. За результатами проведення службового розслідування офіцеру Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, який взяв безпосередню участь у суперечці через проведення заходу російською мовою, оголошено "про неповну службову відповідність", по іншим винним посадовим особам прийняті кадрові рішення”, - йдеться у листі Міноборони, який надійшов на адресу Уповноваженого.

У міністерстві також повідомили, що з метою додаткового роз'яснення вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” щодо обов'язкового застосування державної мови у службовій діяльності в Збройних Силах України проведено цільове інформування усіх категорій військовослужбовців та низку просвітницьких заходів. 

Як відомо, 18 лютого 2021 року у школі Дніпра стався мовний скандал за участю військових, які прийшли до закладу освіти, щоб заохотити учнів вступати до військових вишів. Військовослужбовці отримали зауваження від школяра за спілкування російською мовою, а у відповідь вони почали погрожувати хлопцеві «бесідою».

Нагадаємо, відповідно до статті 21 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Відповідно до статті 15 Закону, мовою нормативних актів, документації, діловодства, команд, навчання, виховних заходів, іншого статутного спілкування та службової діяльності у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до закону, є державна мова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...