App Store Google Play

У Дніпрі дім, де жив Олесь Гончар, хочуть перетворити на державний музей

3 Квітня 20:00
У Дніпрі дім, де жив Олесь Гончар, хочуть перетворити на державний музей

Олесь Гончар пройшов війну, побував у полоні та повернувшись додому став поетом. Написав трилогію «Прапороносці» і роман «Людина та Зброя». За життя отримав Шевченківську премію, орден героя та був головою Спілки письменників України. 3 квітня письменнику виповнилось би 103 роки. 

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 34 канал.

До дня народження поета журналісти побували в будинку же жив і писав літератор. 

Цей будинок на Клубній 25 збудували ще у 1941 році. Тут жила сестра Олеся Гончара. Сюди ж після війни у 1945 повернувся і він. У цьому домі він за два тижні написав свій роман «Альпи» із трилогії «Прапороносці».

Зараз будинок доглядають волонтери. Кажуть – споруду зруйнували німці у 1943-му. Та за рік родина поета її повністю відновила.

Навіть після переїзду до Києва Олесь Гончар щоліта навідувався до домівки сестри, аби ночами писати романи. А після його смерті будиночок почали перетворювати на музей.

«Цей будинок має офіційний статус пам’ятки історії місцевого значення. Музей створила Олександра Терентьєвна Сова – сестра Олеся Гончара. Музеєм опікується Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. Університет опікується на шевських засадах. Щорічно робляться ремонти», — говорить куратора приватного музею ім. Олеся Гончара Наталія Щербак.

В університеті кажуть, на честь поета відкрили іменну аудиторію. Щороку 3 квітня, до дня народження письменника – у ній проводять Гончарівські читання. А нині зберігають особисті речі й унікальні рукописи літератора.

Свого часу Олесь Гончар закінчив тут філологічний факультет. І навіть встиг попрацювати викладачем на кафедрі української літератури. Згодом на його честь перейменували й університет.

«Ім’я університет носить з 2008 року. Сприяло це тому що, по-перше це наш славетний випускник. По-друге, творчістю Олеся Гончара захоплюються не лише наші науковці, але й наші студенти», — каже доцента кафедри української літератури ДНУ ім. Олеся Гончара Тетяна Кедич.

У мерії кажуть, хотіли б перетворити будівлю на державний музей, та не можуть. Адже дім – у приватній власності.

«Спочатку треба з’ясувати – чи це установа буде обласного рівня. Коштом обласного бюджету має бути викуплений, як земельна ділянка, так і будинки які на ній розташовані. І тільки після цього область може ставати ініціатором створення там музею. Наразі це приватна власність», — каже начальниця міського управління з питань охорони культурної спадщини Надія Лиштва.

Належить будинок родичам літератора, які живуть у Києві та США. Тож, аби за ним закріпили державний статус музею – дім вони повинні віддати.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...