App Store Google Play

ІМІ назвав Філатова і Резніченка "гендерно-стереотипними"

01.04.2021 09:30
ІМІ назвав Філатова і Резніченка "гендерно-стереотипними"

У Дніпрі усі привітання з 8 березня, що потрапили до вибірки привітань від політиків, чиновників найвищого рангу й публічних людей, яких можна вважати лідерами думок, містили ознаки сексизму. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Інститут масової інформації.

Аби з’ясувати, наскільки живучі стереотипи про 8 березня в українському суспільстві, Інститут масової інформації та «Детектор медіа» на замовлення Національного Демократичного Інституту провели моніторинг контенту соціальної мережі Facebook, сформувавши вибірку з політиків та чиновників найвищого рангу й публічних людей, яких можна вважати лідерами думок.

Із 259 сторінок регіональних політиків, чиновників та лідерів думок на 124 з’явилися дописи, пов’язані з 8 березня. Із-поміж цих 124 45% повідомлень містили ознаки сексизму, чверть – згадки про права жінок. Таке співвідношення оптимістичніше, ніж на всеукраїнському рівні: більше половини дописів про 8 березня всеукраїнських лідерів думок транслювали сексистські стереотипи й лише кожен п’ятий згадував про права жінок. У регіонах відсоток тих, хто пише про права, дещо більший, а сексистів – дещо менший.

Утім, в окремих регіонах співвідношення між умовними "сексистами" й "правозахисниками" невтішне. Наприклад, у Дніпрі та Сумах усі привітання, що потрапили до вибірки, містили ознаки сексизму; в Херсоні вони були у 87,5% дописів, в Одесі та Чернігові – у 80%. На протилежному полюсі опинилися Чернівці (усі дописи зі згадками про 8 березня – про права жінок), Львів (60% дописів – про права жінок) і Донецька область (57%). Варто додати, що в окремих регіонах вибірка була невеликою, утім у всіх досліджуваних регіонах до неї потрапили місцеві топові посадовці. 

Так, і голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко, і міський голова Дніпра Борис Філатов вдалися у своїх привітаннях до гендерних стереотипів.

"Ніжні й кохані. Турботливі й цілеспрямовані. Все це про вас, жінки. Кожного дня ви нас підкорюєте. Красою, розумом, силою духу. Ви – стимул, рівновага і впевненість для нас, чоловіків", — зазначив у своєму дописі на офіційній сторінці Валентин Резніченко, розвиваючи найпоширеніші стереотипи про "свято весни" та "справжню жіночність". Пост підкріплений листівкою з тюльпанами і золотистим  написом: "Зі святом весни!". 

Не згадав про права жінок, а висловився у дусі "свята весни" і міський голова Борис Філатов. Під власним фото із тюльпанами очільник Дніпра також підкреслив роль жінки, як берегині домашньої оселі: "Ваші ніжність та краса надихають. Тендітні та сильні водночас, ви дбаєте про родини, створюєте затишок у наших будинках і мотивуєте щодня ставати кращими – аби бути гідними вас".

Загалом, політики та посадовці – меншість у вибірці моніторингу, однак більшість зразків сексизму, об’єктивації, приниження ролі жінок у суспільстві та зміщення акценту із прав жінок на "весну і тюльпани" забезпечили саме вони. Детальніше про загальноукраїнські результати моніторингу контенту соціальної мережі Facebook можна прочитати тут.

Цей моніторинг здійснено на замовлення Національного Демократичного Інституту завдяки щедрій підтримці британського народу через Міністерство закордонних справ, у справах співдружності та розвитку в межах Фонду розвитку ефективного врядування. Думки, висловлені тут, належать авторкам та авторам не обов'язково відбивають погляди Міністерства закордонних справ, у справах співдружності та розвитку або Уряду Її Величності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...