App Store Google Play

"Пиво не було дорогим, дорого коштувала пляшка". У Дніпрі створили проєкт про історію пивоваріння

31.03.2021 14:00
"Пиво не було дорогим, дорого коштувала пляшка". У Дніпрі створили проєкт про історію пивоваріння

Над проєктом, присвяченим історії пивоваріння Катеринослава та сучасного Дніпра, працюють в історичному музеї імені Дмитра Яворницького. Ідея розказати про традиції пива прийшла двом науковим співробітникам Дмитру Романчуку та Дмитру Мурадову.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

Розповідають, пляшки та кухлі знайшли у фондах, ще часів директорства Яворницького, ще дещо подарували містяни.

Вивчити історія пивоваріння міста вирішили науковці історичного музею Яворницького — Дмитро Романчук та Дмитро Мурадов. Створили цілий проєкт: виставку, авторські екскурсії та серію відео у мережі.

Розповідають, на виставці, що діятиме до кінця квітня, зібрали пляшки та реклами усіх пивоварень нинішнього Дніпра наприкінці 19 – початку 20 століття. Найпопулярнішою пивоварнею тоді був завод «Боте», а також завод «Дюмлер», працювали до приходу радянської влади у 1930-х роках.

«Про завод Дюмлера майже нічого не відомо, лише те, що був він десь на Мандриківці. Пивзавод Дюмлера в 1912 році вирішив скористатися брендом «Боте», оскільки «Боте» був більш відомий, цей пивзавод знали в усій Російській імперії. Найпотужніший завод був на півдні України. Тому «Думлер», що був меншим, почав тоді у фірмові пляшки «Боте» розливати своє пиво», — говорить Дмитро Романчук — науковий співробітник історичного музею.

Серед експонатів є німецькі хумпени (пивні чарки) 17 та 18 сторіччя, цікаві вони й тим, розповідає Дмитро Мурадов, що на них детально зображена саксонська геральдика. Гордістю колекції називає порцеляновий пивний кухоль початку 18 століття.

«Відомий цей порцеляновий кухоль тим, що у нього срібна відкидна кришка, відреставрована ще за часів Дмитра Яворницького. Зараз такі кухлі заводу «Мейсон», порцелянові, їх майже ніхто не колекціонує, збереглося їх надто мало, дуже дорого коштують на аукціонах. Нашому музею пощастило мати мейсонівський пивний кухоль», — говорить Дмитро Мурадов — науковий співробітник історичного музею.

Одна пивоварня була на перехресті вулиць Шмідта та Пушкіна, два заводи були на Мандриківській. Рекламували пиво на трамваях, що курсували містом та на сторінках газет.

«Пиво варили, пили, тим більш, воно не було дорогим, просто пляшка коштувала дорого. Вони цікаві, там є рельєфи, де часто писали сорти пива. Рецептуру ми не знаємо, вона не збереглася, популярним у нас було пиво “імперіаль”, і “бок-бір”— темне», — говорить Дмитро Мурадов — науковий співробітник історичного музею.

Зараз науковці музею вивчають історію сучасних крафтових пивоварень, їх у місті 5. Розробляють авторську екскурсію, де розкажуть вже не тільки про пиво.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...