App Store Google Play

У Дніпрі з'явився сервіс прокату самокатів

30.03.2021 09:30
У Дніпрі з'явився сервіс прокату самокатів

У Дніпрі запрацював сервіс оренди електросамокатів. Цілодобово ними можна кататися середмістям і набережною. Такий шеринг нині має популярність у багатьох європейських країнах. А ще це актуально в умовах карантину, адже створює альтернативу нетривалим поїздкам громадським транспортом. Зі свого боку Дніпро готовий до впровадження таких ініціатив, адже за останні п’ять років системно розвиває міське середовище, передає Дніпроград з посиланням на сайт міської ради.

«Ми вітаємо інвесторів у місті. Такий сервіс є і має бути частиною міського транспорту. Це може дещо розвантажити наші вулиці від заторів, припаркованих автівок – як це відбувається в містах Європи. Ми вдячні тим, хто впроваджує такі сервіси, і хто ними користується», – зазначив секретар міської ради Олександр Санжара. 

Скористатися послугою можна через спеціальний додаток – QR-код для його завантаження прикріплений до кожного самоката. Програма списує з користувача вартість поїздки, сигналізує про виїзд із зони покриття катання та відстежує кожен такий транспортний засіб – щоб уникнути крадіжки. У додатку також позначені точки паркування – загалом у місті їх 11, зокрема й біля мерії Дніпра.  

«Ми домовилися з містом, що на таких от синіх квадратиках будуть щоранку з’являтися наші самокати. Як зупинки громадського транспорту. Щодо розширення зони покриття – ми подивимося, як піде пілотний проєкт. Будемо дивитися на попит, досвід тощо», – пояснив директор з розвитку компанії «Kiwi Scooter Sharing» Олексій Кушка. Він також додав, що у разі ДТП потрібно викликати швидку допомогу та поліцію і повідомити про ситуацію у чаті додатку: «Ми страхуємо такі випадки, люди можуть звернутися потім у страхову компанію, але це треба зафіксувати».

Задля безпеки містянам, молодшим за 14 років, радять користуватися послугою під наглядом батьків. Обслуговувати самокати та повертати їх до точок паркування будуть працівники компанії-оператора. Вартість послуги становить 10 грн за розблокування, а далі – 3 грн за кожну хвилину. Швидкість самоката – до 20-25 км на годину. 

«У Дніпрі нині 100 самокатів, далі – буде більше. Це мобільний та екологічний вид транспорту, яким тепер можуть користуватися мешканці та гості міста. У додатку видно, де можна їздити і де можна залишити самокат. Додаток не дасть змоги завершити поїздку – кошти списуватимуться доти, доки клієнт не заїде в зону, де можна запаркувати самокат», – розповідає представник компанії Олександр Божевський.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...