Стали відомі проєкти, з якими Дніпро змагатиметься з іншими містами України за звання "Великої культурної столиці України". Торік Дніпро посів друге місце після Маріуполя. Вже є перелік ініціатив, які відправлять на конкурс цьогоріч. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на КУСТ.
"Кіносфера": Нова кінокосмічна індустрія. Просвітницько-культурна програма, розроблена командою громадської організації "Асоціація Ноосфера". На меті – започаткувати в Україні індустрію виробництва повнокупольних наукових фільмів.
"Кохання: Ракети + Роботи": STEM-освіта для молоді. Це два майстер-класи для дітей із конструювання та запуску моделей ракет на аеродромі Кам’янка, а також робототехнічні змагання Space NooVeX.
"Джаз: невагомість": Конкурс на міжнародному фестивалі "Джаз на Дніпрі", на меті якого – виявити найбільш талановитих та проактивних музикантів міста, щоб вони могли представляти його на міжнародній сцені.
"BookSpaceX": Міжнародний книжковий фестиваль. Вп’яте у місті проведуть традиційний видавничий захід. Особливість фестивалю – акцент на технологіях, сучасних тенденціях у книжковій сфері та суспільстві загалом.
"Безвіз на Марс": Нульовий день на фестивалі BezViz. Організація безкоштовного дня для відвідування, а також облаштування екстрім-зони (скейтбордні рампи, парусні регати, чемпіонат з греблі, волейбольні, футбольні та баскетбольні змагання для людей з інвалідністю).
"Пульсар": Смарт-резиденція на фестивалі блогерів. Програма для обміну досвідом між відомими блогерами та початківцями, проведення 10 публічних майстер-класів, 5 навчальних семінарів з медіаграмотності.
"Спектр": Медіа-інтервенції у місто. Фестиваль триватиме 8 місяців, включатиме в себе створення відеоінсталяцій, а також лекцій та майстер-класів, воркшопів з відеоарту.
"Gravity Guide": Партисипативний мобільний путівник Дніпром. Створення мобільного додатку для користувачів IOS та Android, який стане довідником Дніпра. Туди внесуть міські культурні, історичні та інфраструктурні об’єкти.
"Конструкція": Фестиваль сучасної культури. Великий 5-денний захід, на якому виступить 20 митців та музикантів з України та європейських країн. Також організатори обіцяють інтерактивні медіа-інсталяції, аудіо-візуальні перформанси, віртуальні простори, концерти експериментальної музики.
"Горизонталь": Інклюзивний віртуальний простір. Фестиваль створить платформу, що дозволить глядачам і учасникам брати активну участь у діалозі про ментальне здоров'я та культуру.
"Dnipropop on Air": Онлайн-фестиваль електронної музики. Дводенний захід, на якому виступить 16 виконавців, серед них молоді музиканти та команди. Наприклад, "Курс Валют", МС Брехунець, Ship Her Son, Postfactum, DZ'OB та інші.
"Наднова освіта": Концепція сучасної академії мистецтва. Колаборація Дніпропетровського мистецько-художнього коледжу культури та галереї "Артсвіт". Це програма для дітей і дорослих, у складі якої – лекції, презентації, дискусії, artist talks тощо.
Результати конкурсу на звання Культурної столиці оголосять у травні. Місто, яке виграє, отримає 20 мільйонів гривень на реалізацію культурних проєктів у 2022 році на додачу до грошей з міського бюджету.
Автор: Іван МУРАХА