App Store Google Play

Перед будівництвом дороги дніпровський Укравтодор проведе археологічні розкопки за 18,4 млн грн

22 Березня 08:00
Перед будівництвом дороги дніпровський Укравтодор проведе археологічні розкопки за 18,4 млн грн

Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області 17 березня уклала угоду із Науково-дослідницьким центром «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України на проведення археологічного дослідження дороги державного значення Н-31 (Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка). Розкопки будуть проводиться на ділянці від с. Лобойківка до межі Дніпропетровської області. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Prozorro.

До кінця грудня 2021 року охоронна археологічна служба має дослідити об’єкти археологічної спадщини-поселень Могилів-І, Цибулівка-І, Рудка-І, Рудка-ІІ, Рудка-ІІІ, залишки фортифікаційних споруд (доба бронзи, ранній залізний вік), які розташовані у межах смуги відведення під будівництво дороги. Також науковці повинні відфотографувати та описати їх, помити та первинно відреставрувати знахідки, підготувати відповідні звіти. На ці роботи витратять 18,4 мільйона гривень. 

Договір уклали за переговорною процедурою, тобто без проведення відкритого тендеру. У обгрунтуванні зазначається, що саме Охоронна археологічна служба Україна має кваліфікаційні документи та дозволи на право проведення археологічних досліджень зазначених об’єктів. 

Раніше Укравтодор вже організовував розкопки місцевості уздовж дороги Н-31. Зокрема, історики досліджували кургани за 715 тис грн та археологічні поселення Гречане-ІІ, Проточі-ІІ, Проточі-ІІІ за 5,6 млн грн. Тоді на місці прокладання магістралі відкопали знахідки, яким понад 2 тисячі років.

“Як свідчать старі карти, у 18-19 ст. на місці будованої автомагістралі проходив шлях з постоялими дворами, млинами та корчмами. Це підтверджується численними знахідками артефактів цього періоду, серед яких православні та католицькі хрести, місцева кераміка та ручні жорна, монета часів правління Російською імперією Петра І. Також знайдена різноманітна кераміка, що представлена як найдавнішими ліпленими посудинами, так і уламками давньогрецьких амфор. Цікава й ще одна дуже рідкісна для Приорілля знахідка – монета хана Тохтамиша”, - розповіли в Укравтодорі. 

Зазначимо, траса Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка будується в Полтавській та Дніпропетровській областях, завершити її планується у 2021 році.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


останні новини

Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...