App Store Google Play

У передмісті Дніпра діє центр кобзарства, де власноруч роблять кобзи й бандури та грають на них

20.03.2021 22:00
У передмісті Дніпра діє центр кобзарства, де власноруч роблять кобзи й бандури та грають на них

У Підгородному на Дніпропетровщині працює центр кобзарської творчості. Там дітей і дорослих навчають грати на старовинних українських інструментах. Суспільне познайомилось із музикантами та майстрами з виготовлення бандур та кобз. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

28 дітей навчається у Підгородненському центрі кобзарської творчості. Одинадцятикласниця Юлія Антонова каже, співає й грає на бандурі з першого класу. На цьому інструменті грає її бабуся, грав і прадід. За словами Юлі, любов до музики родина прищеплювала їй змалечку.

«Ми прийшли сюди з бабусею, тут був концерт. Я побачила, як виступали старші дівчата і хлопці із дуже важким і дуже цікавим інструментом. Багато струн. Я тоді сказала: можна мені попробувати ходити сюди? Бабуся була не проти і привела мене сюди на заняття», розповіла дівчина.

Завідувачка центру Алла Ганжа каже, Підгородне – стародавня козацька слобода. Тож і не дивно, що тут з'явився центр кобзарського мистецтва. Офіційно відкрили його у 2007-му, відтоді тут займаються і дитячі, і дорослі колективи.

«Скільки ми вже об'їздили багато фестивалів всяких: і на Полтавщину їздили на Сорочинський ярмарок, і на житомирський дитячій фестиваль “Зорецвіт”, і у Львові, і в Києві – де ми тільки не були. І, головне, що до нас люди їздять», – каже вона.

Аби знайомити гостей з історією краю та кобзарства, при центрі працює музей.

«У мене є така афіша. Тут написано: в Лєнкомі виступає кобзар України Олексій Коваль. Наші бандуристи грали в Ленінграді, Москві, Києві, в нас є такі свідчення, такі афіші», – додає Алла.

Майстерня з виготовлення музичних інструментів

У 2014 році тут відкрили й майстерню з виробництва старосвітських бандур та кобз.

Майстер Павло Різник розповідає: сам почав робити інструменти лише два роки тому. Свою першу бандуру вдосконалює і досі. На те, щоб зробити один інструмент, потрібно мінімум півтора року.

«Інструменти тут майже всі зібрані й куплені на барахолках. І дніпровських, і київських. Це не можна так просто піти в магазин і сказати: дайте мені струг, наприклад», – розповів майстер.

Микола Шапа робить бандури та кобзи вже десять років. Каже, аби інструмент звучав, потрібна правильна деревина. Найкраще підійде верба, клен, груша чи липа.

«Завалити якесь живе дерево якось шкода, тому ми шукаємо якесь таке, іноді яке бобри підгризли на річках, або люди спиляють і воно їм не потрібне, то ми забираємо», – ділиться він.

Микола каже, радо навчать охочих прийти до козацького центру та самотужки зробити музичний інструмент.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...