App Store Google Play

У передмісті Дніпра діє центр кобзарства, де власноруч роблять кобзи й бандури та грають на них

20 Березня 22:00
У передмісті Дніпра діє центр кобзарства, де власноруч роблять кобзи й бандури та грають на них

У Підгородному на Дніпропетровщині працює центр кобзарської творчості. Там дітей і дорослих навчають грати на старовинних українських інструментах. Суспільне познайомилось із музикантами та майстрами з виготовлення бандур та кобз. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Суспільне.

28 дітей навчається у Підгородненському центрі кобзарської творчості. Одинадцятикласниця Юлія Антонова каже, співає й грає на бандурі з першого класу. На цьому інструменті грає її бабуся, грав і прадід. За словами Юлі, любов до музики родина прищеплювала їй змалечку.

«Ми прийшли сюди з бабусею, тут був концерт. Я побачила, як виступали старші дівчата і хлопці із дуже важким і дуже цікавим інструментом. Багато струн. Я тоді сказала: можна мені попробувати ходити сюди? Бабуся була не проти і привела мене сюди на заняття», розповіла дівчина.

Завідувачка центру Алла Ганжа каже, Підгородне – стародавня козацька слобода. Тож і не дивно, що тут з'явився центр кобзарського мистецтва. Офіційно відкрили його у 2007-му, відтоді тут займаються і дитячі, і дорослі колективи.

«Скільки ми вже об'їздили багато фестивалів всяких: і на Полтавщину їздили на Сорочинський ярмарок, і на житомирський дитячій фестиваль “Зорецвіт”, і у Львові, і в Києві – де ми тільки не були. І, головне, що до нас люди їздять», – каже вона.

Аби знайомити гостей з історією краю та кобзарства, при центрі працює музей.

«У мене є така афіша. Тут написано: в Лєнкомі виступає кобзар України Олексій Коваль. Наші бандуристи грали в Ленінграді, Москві, Києві, в нас є такі свідчення, такі афіші», – додає Алла.

Майстерня з виготовлення музичних інструментів

У 2014 році тут відкрили й майстерню з виробництва старосвітських бандур та кобз.

Майстер Павло Різник розповідає: сам почав робити інструменти лише два роки тому. Свою першу бандуру вдосконалює і досі. На те, щоб зробити один інструмент, потрібно мінімум півтора року.

«Інструменти тут майже всі зібрані й куплені на барахолках. І дніпровських, і київських. Це не можна так просто піти в магазин і сказати: дайте мені струг, наприклад», – розповів майстер.

Микола Шапа робить бандури та кобзи вже десять років. Каже, аби інструмент звучав, потрібна правильна деревина. Найкраще підійде верба, клен, груша чи липа.

«Завалити якесь живе дерево якось шкода, тому ми шукаємо якесь таке, іноді яке бобри підгризли на річках, або люди спиляють і воно їм не потрібне, то ми забираємо», – ділиться він.

Микола каже, радо навчать охочих прийти до козацького центру та самотужки зробити музичний інструмент.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...