App Store Google Play

«Південмаш» замовив росіянам алюміній для ракети «Антарес» на 113 мільйонів рублів

16 Березня 21:00
«Південмаш» замовив росіянам алюміній для ракети «Антарес» на 113 мільйонів рублів

ДП «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» 4 березня уклало угоду з ТОВ «Промислове забезпечення «Альфа-Металл» (Росія) про постачання алюмінію на 112,91 млн руб., або 42,91 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч на умовах FCA Московська обл., м. Електросталь, вул. Горького, буд. 34 (склад постачальника) поставлять алюмінієвий прокат різного сортаменту вагою близько 87 774 кг. Це орієнтовна кількість. Замовник не оприлюднив у звіті про укладення договору марки та ціни за кілограм. Поставку здійснюватимуть протягом півроку після сплати.

Як зазначив завод у описі закупівлі, якість товару має відповідати державному стандарту або технічним умовам, що діють в РФ, що має бути підтверджено Сертифікатом якості.

Алюміній потрібен для виготовлення заводом «Південмаш» основної конструкції першої ступені ракети-носія «Antares» (раніше – «Taurus II»), головним розробником якої є американська компанія «Northrop Grumman Innovation System» (колишня «Orbital Sciences Corporation»). Ракета призначена для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію.

За даними російського реєстру, засновниками «ПЗ «Альфа-Металл» є Дмитро Борунов і Сергій Горячев, а директором – Дмитро Трищенко. Із 2017 року «Південмаш» уклав із фірмою п’ять угод щодо російського алюмінію на 547,91 млн руб, або 358,01 млн грн.

Завод «Південмаш» на чолі із Сергієм Войтом входить до сфери управління Державного космічного агентства України (ДКАУ), котре віднедавна очолює Володимир Тафтай. Це колишній віцепрезидент із корпоративного управління ДП «Антонов», ексначальник Управління координації космічної діяльності Департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки Мінекономрозвитку, а також виходець із «Південмашу».

Раніше обов’язки голови ДКАУ виконували Володимир Міхеєв, який до приходу в агентство в 2015 році працював на харківському заводі «Комунар», та Михайло Лев. У 2020 році головою агентства був Володимир Усов. До 2019 року агентство очолював колишній гендиректор ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» Павло Дегтяренко. А перед тим головою агентства був Любомир Сабадош, помічник колишнього члена Колегії ДКАУ тепер уже екс-нардепа Андрія Тетерука («Народний фронт»).

Наші Гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...