App Store Google Play

Дубілет та ще два топпосадовці "Приватбанку" отримали нові підозри у розтраті 8 мільярдів

16.03.2021 14:00
Дубілет та ще два топпосадовці "Приватбанку" отримали нові підозри у розтраті 8 мільярдів

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала ще три підозри колишнім посадовцям Приватбанку, серед яких ексголова правління Олександр Дубілет, його заступник та керівник міжбанківських операцій – їх підозрюють у розтраті 8 мільярдів гривень. Про це очільниця Офісу генпрокурора повідомила у своєму Facebook, передає Дніпроград.

"Взяла на себе відповідальність санкціонувати ще 3 підозри колишнім посадовим особам "Приватбанку", – написала вона 15 березня.

Вона пояснила, що колишнє керівництво підозрюють у завданні державі збитків у 8 мільярдів гривень. 

"8 мільярдів гривень — саме такий розмір збитків завдало керівництво тоді ще недержавного "Приватбанку" громадянам України у 2016 році, а станом на сьогодні, і державному бюджету країни. Точніше кажучи кримінально-процесуальною мовою, детективи та прокурори підозрюють Голову правління у скоєнні цього злочину", – написала Венедіктова.

Вона пояснює, що, коли топпосадовці зрозуміли, що невдовзі втратять контроль над коштами банку напередодні націоналізації, вони "прийняли рішення про незаконне списання грошових зобов'язань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку". Відтак, замість цих товариств боржником визначили пов’язану з Приватбанком фірму Claresholm Marketing LTD.

У НАБУ розкрили деталі схеми:

"В останній день перед визнанням банку неплатоспроможним у грудні 2016 року, ексголова правління спрямував до банківської установи, розташованої в одній з країн ЄС листи з проханням погасити заборгованість двох великих агрокомпаній за раніше виданими акредитивами за рахунок коштів ПАТ "Приватбанк", які зберігалися на кореспондентському рахунку у цьому банку", – пояснив керівник підрозділу детективів Бюро Олександр Скомаров.

"Вони підробили банківські документи у банківській установі, внесли несанкціоновані зміни у баланс банку, внесли зміни у раніше створені електронні документи в електронній системі банку, аби цей злочин приховати".

"Слідство має у своєму розпорядженні усі необхідні докази: від підписання документів минулими датами до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію", – зазначає генпрокурорка.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...