App Store Google Play

Патріархат проти фемінізму: як у Дніпрі трактували свято 8 березня

08.03.2021 20:00
Патріархат проти фемінізму: як у Дніпрі трактували свято 8 березня

Сьогодні в Міжнародний жіночий день у Дніпрі пройшли акції від правих та лівих сил, присвячені святу 8 березня. Демонстранти з різних таборів висловили своє бачення цього дня. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Першочергово була запланована акція "Перевернутий борщ" від ЛГБТ-організації "Інсайт Дніпро". Метою її активістів було донесення до людей правильного, на їхній погляд, трактування свята. За їхніми словами, 8 березня - день боротьби за права жінок, а не "свято весни", під час якого жінкам треба дарувати квіти. Від останніх представниці феміністичного табору відмовляються, керуючись переконаннями "квіти клумбам, жінкам права". Феміністки зазначають: питання гендерної рівності досі не вирішено, а сексизм та домашнє насильство не дають жінкам нормально жити в суспільстві. Також активістки виступали за ратифікацію "Стамбульської конвенції", яка, за переконаннями мітингувальниць, створить механізми для захисту жінок від насильства.

В знак протесту активістки вилили "сакральну страву" - борщ, на традиційні листівки із привітаннями з 8 березня, що акцентують свою увагу на ніжності та жіночності. Насправді, "борщ", як і сама акція, вийшов достатньо алегоричним - за відсутності поживного бурякового супу дівчата вилили на землю 4 банки некорисного синтетичного енергетика. Втім, чому традиційну українську страву (а не наприклад пєльмєні) треба перекидати в багнюку, і чому це слід робити поблизу Алеї Воїнів - героїв, що полягли у боях за, в тому числі, права молодих феміністок на мирні зібрання у мирних містах, дівчата пояснювати відмовились.

Як спротив паплюженню традиційних цінностей та патріархальної системи, десяток активістів націоналістичної організації "Традиція і порядок" провели контракцію "Дніпро проти фемінізму і за сім'ю". В її рамках мітингувальники вигукували гасла "Бог, Батьківщина, патріархат", "Патріархат вас любить" та "Традиція, сім'я, порядок".

Прихильники традиційного сімейного устрою впевнені: емансипація жінок вже була успішно пройдена, а відтак, представниці жіночої статі мають ті ж права, що і чоловіки. В їхньому розумінні жінка - берегиня домашнього добробуту, яку чоловік любить і захищає, з якою вибудовує міцну родину й державу. Активісти також наголосили на тому, що у сучасному світі жінки мають більше привілеїв, аніж чоловіки, зокрема дискримінаційні гендерні квоти, нижчий пенсійний вік для жінок, менша відповідальність жінок за аналогічний злочин, а також завідомо виграшне становище жінки під час розриву шлюбу. Нічого з вищезгаданого чоловік не має, додають активісти.

Наприкінці акції представники консервативних сил подарували активісткам "Інсайт Дніпро" тюльпани, аби показати, що патріархат - це любов і захист, а не насильство та пригнічення. Втім, феміністки викинули квіти у розлитий "борщ", оскільки сприйняли подарунок правих активістів як насмішку та глузування з них.

Загалом, обидві акції відбулись мирно, без сутичок з обох сторін. Поліція подякувала за це мітингувальникам та закликала до подальшої співпраці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...