App Store Google Play

«Вертеп» — 20 років: великий концерт легендарного дніпровского гурту

06.03.2021 10:00
«Вертеп» — 20 років: великий концерт легендарного дніпровского гурту

Гурт «Вертеп» — український музичний гурт, також відомий як Гурт Мандрівних Дяків. «Вертеп» виник 8 березня 2001 року у місті Дніпро. Виконує world music з українським мотивами. Співає на 20-ти мовах — folk, manush, shanson, ритм-н-блюз, R’n’B, етно-ф`южн.

"Вертеп" - 20 років: великий концерт легендарного дніпровского гурту. Афиша Днепра

Перший україномовний рок-гурт Дніпра

«Вертеп» перший гурт з Дніпра що у 2002-2003 роках здійснив загальноукраїнський тур (від Криму до Карпат, від Донецька до Одеси). Учасники Помаранчевої революції та Революції Гідності. Першими серед укр.музикантів що дали ряд концертів на початку літа 2014-го року в зоні АТО. В період 2014-го по 2021-й рік зіграли більше 200 концертів на українському Донбасі.

"Вертеп" - 20 років: великий концерт легендарного дніпровского гурту. Афиша Днепра

Учасниками гурту Вертеп в різні періоди за 20 років було більше 200 музикантів! Зараз вони проживають на різних континтех світу!

Наймолодшими музикантами сьогоднішнього складу є Настя Сердюк — 20 років! Можна припустити, що Настя спеціально народжена аби співати у Вертепі через 20 років і найнаймолодший музика — Гоша Хомяк (12 років). Співає з Вертепом на великих сценах з 5-ти років.

"Вертеп" - 20 років: великий концерт легендарного дніпровского гурту. Афиша Днепра

"Вертеп" - 20 років: великий концерт легендарного дніпровского гурту. Афиша Днепра

Перший кліп «Вертеп» було створено до появи в світі YouTube і Facebook

Кліп Гіта, було створено 2003-го року дніпровським режисером Вадимом Йовічем як саундтрек до книги ще одного дніпрянина Юрая Курая — і презентовано на Львівському Форумі Видавців. Цікаво, що значення слова «ґіта» (в перекладі з санскриту) – «пісня» або «гімн».

За 20 років записано близько 200 пісень та видано 8 альбомів

«Підпілля» (2003) перший в Україні альбом — Музичний обрядовий календар, що складався з маловідомих народних пісень віднайдених самими музикантами гурту. «Віршоспіви» (2010) — перший в Україні альбом на вірші сучасних українських поетів. Український музичний інструмент Трембіту, вперше в історії української рок-музики було використано на запису в пісні «Червона Калина» у 2008-му році. Мамай.Гайдамацькі пісні (2015) — Перший в Україні альбом патріотичної та героїчної пісні про українських героїв початку 20-го століття центру, півдня та сходу України. Гайдамацькі пісні вже зараз стали народними, їх співають та виконують: український хор міста Нью Йорк, кобзар Тарас Силенко, казкар Лірник Сашко, військові оркестри та наші бійці на передовій. Кілька композицій стали саундтреками до фільмів:

"Вертеп" - 20 років: великий концерт легендарного дніпровского гурту. Афиша Днепра

Піски.Кобзар:

А також, Хроніки Української Революції (Роман Коваль), Чорний Ворон (ДУК ПС) та ІНфографіка Визвольних Змагань (1917 — 1921).

У 2015 році вперше в Україні створили спільний музичний проект з Оркестром Збройних Сил України, це перша і поки що єдина в Україні музична програма військового оркестру та рок-колективу спільно.

Вперше в історії слов’янської рок-музики (взагалі є таке поняття?!) в нашій пісні «Капелан» звучить головна християнська молитва «Отче Наш» прочитана Капеланом ПЦУ отцем Дмитром Поворотним. Пісня написана на вірш геніального сучасного поета Сергія Жадана «Я знав священника, який був у полоні…». У створенні відеокліпу Капелан (режисер Діма Розмериця) взяли участь одразу 2 священника Православної Церкви України: Капелан — Дмитро Поворотний, та музикант гурту Вертеп Микола Константинов.

В пісенному арсеналі гурту Вертеп пісні братніми мовами: кримсько-татарською, сербсько-хорватською, білоруською, грузинською, польською, французькою, словацькою, іспанською, вірменською.

6 березня відбудеться великий концерт гурту у Poplavok. Придбати квитки можна за посиланням

AfishaDnepr

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...