Студенти та активісти Дніпра взяли під особистий контроль вирішення долі будівлі, що була збудована більше 120 років тому з унікальної катеринославської цеглини. Вона належить до переліку місцевих пам'яток архітектурної спадщини, знаходиться на вул. Виконкомівській, 17. Її через суд намагаються позбавити відповідного статусу, що дуже занепокоює небайдужих громадян. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на очевидців події.
Так, вищезгадана будівля була виведена зі статусу пам'ятки архітектурної спадщини Дніпропетровським окружним адміністративним судом. Це було здійснено за позовом благодійного фонду "Єврейське майбутнє", директором якого є відомий у Дніпрі бізнесмен Артур Єрмолаєв.
"Благодійний фонд Єрмолаєва через суд вивів з переліку історичних пам’яток місцевого значення 3-поверховий будинок кінця 19-го століття, що на Виконкомівській, 17. Ця споруда до визвольних змагань використовувалася як прибутковий будинок і була одним з найяскравіших прикладів «катеринославського цегляного стилю», - повідомив на своїй сторінці в Facebook громадський діяч Кирило Дороленко.

Як стало відомо зі ЗМІ, забудовник не збирається зруйновувати будівлю, а позов до суду був поданий, бо без спеціального статусу із будівлею легше працювати. Втім, це не надає активістам впевненості в тому, що будівля залишиться на своєму законному місці.
"Якби будівлю дійсно хотіли зберегти, то її б не виводили з переліку охоронних пам'яток. Втративши статус, забудовнику більше нічого не заважитиме зруйнувати її і побудувати чергову багатоповерхівку", - запевнив у коментарі Дніпрограду координатор ініціативи по збереженню будинку Богдан Візир.

Саме тому після рішення суду першої інстанції про виведення будівлі із переліку архітектурних пам'яток, громадськість звернулась до юридичного відділу Дніпропетровської облдержадміністрації, аби дізнатись про подання апеляції на це рішення. Саме ОДА ще в 90-х роках присвоїла будинку по Виконкомівській такий статус.
"Громадськість вже декілька разів збиралась і в Дніпропетровській ОДА, яка надала цей статус будівлі, і в Управлінні культури, що підпорядковується облдержадміністрації. В силу величезним бюрократичним процесам, активісти довго не могли поспілкуватись із юристами. Як результат, десятки телефонних дзвінків, маса розмов із різними юристами і чиновниками ДніпроОДА", - розповів на своїй сторінці в Facebok один з активістів Микола Полішко.
Після декількох спроб активістам таки вдалось поспілкуватись із юристом, що безпосередньо займається цією справою. Їх запевнили: усі необхідні документи для подачі апеляції вже підготовлені, а судовий збір сплачено, отже, в найкоротші строки з боку ОДА буде подана апеляція. Затримку у поданні апеляції в майже місяць в юридичному відділі пояснили великою завантаженістю та потребою підготувати усі матеріали.
Наразі відомо, що апеляція була подана в Дніпропетровський окружний адміністративний суд. Звідти її передадуть до третього апеляційного адміністративного суду, де й розглядатиметься скарга. Активісти, в свою чергу, наголосили, що взяли питання збереження цієї будівлі під власний контроль, а також відвідуватимуть усі судові засідання по цій справі.
Автор: Іван МУРАХА