App Store Google Play

У Дніпрі урізали депутатські фонди, і відтепер “гречку” контролюватиме спецкомісія

2 Березня 17:00
У Дніпрі урізали депутатські фонди, і відтепер “гречку” контролюватиме спецкомісія

У Дніпрі депутатські фонди зменшили удвічі. Якщо за 2020 рік, а тоді переобирали міську раду, кожен депутат міг розподілити 4,3 млн гривень, то за 2021 рік зможе розподілити 2,3 млн. Але це все одно значно більше, ніж у Києві, де депутатські фонди зросли до 1 млн гривень. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ЧЕСНО.

“Депутатські фонди — це, по суті, бюджетні кошти, які спрямовуються на гречкосійство. Тобто депутат потім за наші податки піариться на тому, що він комусь дав матеріальну допомогу або зробив якийсь майданчик. Саме тому чинним депутатам ради легше переобиратися, бо у тих, хто хоче чесно заходити в політику і ставати депутатом, немає щороку протягом п’яти років по 2,3 млн гривень на те, щоб засівати округ. Допомогу матеріальну мають видавати соцслужби, а проблеми ЖКГ мають вирішуватися відповідними КП”, — наголошує Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.

Як за минулий рік, так і за поточний дніпровські депутати можуть розподілити 300 тис. гривень на матеріальну допомогу для громадян, а решту — на ремонти житлового фонду, доріг та вулиць, закупівлю обладнання для комунальних закладів тощо. Та змінилися не тільки суми депутатських коштів, але й підходи.  

https://lh5.googleusercontent.com/AZPbEeqOBi9lepttGDnLPI_vD8abJju9iZkn-DbFuSieNJrSKL0uCHNHIdkK8mvzSvHYLOn2a0XVHNBm6sbop7ue2nZFDn3mdxlFPHImjTwPIa-VPlR0CU9B3KhDyeR_ed0HlN5c

У минулому році на виконання доручень виборців на 64 депутатів передбачалося 275,2 млн гривень

У 2020 році процес розподілу коштів депутатом виглядав таким чином. Депутат надає заяву на ім’я голови бюджетної комісії міськради, в якій зазначає: головного розпорядника коштів, видатки, на які пропонується направити кошти, та суму витрат. До заяви депутат додає документ на фінансування витрат, у тому числі кошториси та розрахунки на проведення видатків, звернення до депутата. 

Бюджетна комісія реєструє заяву з документами, розглядає їх на черговому засіданні та приймає відповідний висновок. Копію висновку із супроводжуючими документами передають до департаменту економіки для класифікації видатків. Оригінал заяви депутата та позитивного висновку передають до головного розпорядника коштів міського бюджету, який готує проєкт розпорядження міського голови. 

Так от, з 2021 року висновки щодо депутатських заяв прийматиме не бюджетна комісія міськради, а спеціальна комісія, створена із представників фракцій або груп за квотним принципом — по одному представнику від кожної політсили. Голос представника фракції або групи відповідатиме кількості голосів її членів. Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього подано більше 32 голосів.

https://lh5.googleusercontent.com/Fih-yr16iq414z6ssW67u2yLdMuRdmDagCgdqoFvDZsZl52qH2ybTHf-GXl-dgEo8C7cwkPosZnSEyApOQ2URF-padUtJ4G91ru1rFXzQ6RsSxCBTjAvkOV6qX87bz9I6BRrOadU

 

Цікаво і те, що Дніпровська міськрада розбила депутатські фонди на дві програми. Якщо ще у 2020 році депутати розподіляли кошти в рамках однієї Програми виконання доручень виборців на 2016–2020 роки, то тепер у цій програмі лишили тільки кошти, які депутати можуть розподіляти на матеріальну допомогу громадянам — кожен депутат по 300 тис. гривень на рік.

А основну частину депутатського фонду — розподіл кожним депутатом двох мільйонів щорічно на ремонти, закупівлю обладнання тощо — “завуалювали” під назвою “Програма сприяння розвитку територій міста Дніпра на 2021–2025 роки”.  

Раніше у коментарі Руху ЧЕСНО міський голова Дніпра Борис Філатов визнав, що “депутатські кошти” — це певною мірою інструмент політичної корупції.

"Я вважаю, що це в якійсь мірі теж інструмент політичної корупції: депутат, який розпоряджається сумою у 2,3 мільйони, опосоредковано купує лояльність виборців - ... фарбувати лавочки, вставляти вікна, ремонтувати під'їзди", — сказав ще у 2017 році Борис Філатов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...