App Store Google Play

100 років від дня народження диригента Гургена Карапетяна: спогади тих, хто його знав

02.03.2021 21:30
100 років від дня народження диригента Гургена Карапетяна: спогади тих, хто його знав

2 березня минає 100 років від дня народження диригента Гургена Карапетяна. У 1980 році організував у Дніпрі Всесоюзний фестиваль музики. Останні 19 років свого життя він був диригентом симфонічного оркестру Дніпровської філармонії ім. Леоніда Когана.

Суспільне поспілкувалося з тими, хто його знав.

Гурген Карапетян – людина, завдяки якій симфонічний оркестр Дніпра став відомим на усю країну та за кордоном, як розповідає артист оркестру Володимир Шульман. Чоловік пропрацював із Карапетяном 7 років.

"З його колосальними людськими якостями, наполегливістю, талантом, інтуїції у музиці, він поважав людей. Ці якості дали його можливість створити у Дніпрі чудовий оркестр", – каже Шульман.

Онук Гургена Станіслав Карапетян говорить: дідуся майже не пам'ятає – коли його не стало, хлопцеві було 5 років. Про дідуся як про видатного диригента знає з розповідей його колег.

"Людина дійсно була велика та залишила після себе таку спадщину, що за 35 років про нього пам'ятають, про нього говорять і його оцінюють заслужено", – каже він.

Тетяна Трофименко працює у Дніпровській філармонії музикознавицею. Згадує, що постійно відвідувала концерти Карапетяна та музичні фестивалі, які за його ініціативи проводили у місті.

"Сприймали, як бога, котрий керує усім цим прекрасним, що народжується у залі і на сцені. А потім на фестивалях бувала постійно. Це було дуже цікаво та пізнавально", – зазначила вона.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...