App Store Google Play

Дніпрян запрошують на виставку археологічних артефактів, знайдених під час будівництва доріг

27 Лютого 19:00
Дніпрян запрошують на виставку археологічних артефактів, знайдених під час будівництва доріг

Археологія Великого Будівництва – саме таку назву має виставка яка буде працювати протягом п’яти днів в Службі автомобільних доріг.
Дніпрян запрошують завітати до Служби автодоріг аби побачити артефакти що були знайдені при будівництві магістралі Н – 31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка, передає Дніпроград з посиланням на Службу автомобільних доріг.

Дніпровською археологічною експедицією «Охоронної археологічної служби України» були виявлені багатошарові поселення та поховальні пам’ятки, саме там і були проведені археологічні дослідження. Всього таких поселень чотири, площа розкопок - 15 тис. квадратних метрів. Загалом знайдено більше 2 тисяч артефактів.

"Завдяки співпраці дорожників та археологів ми маємо можливість побачити знахідки що відображають усі археологічні епохи від кам’яного віку (8-7 тис. до н.е.) до ХVIII ст. Професійні археологи поділяться результатами своєї роботи та розкажуть про те, як жили люди у давнину", - зазначили у прес-службі.

Відвідувачі мають нагоду побачити найдавніші металеві, крем’яні та кістяні знаряддя праці, унікальну знахідку – бронзову сокиру – кельт яка відноситься до доби фінальної бронзи, вістря стріл з кістки та бронзи. Різноманітна кераміка представлена як найдавнішими ліпними посудинами, так й уламками давньогрецьких амфор. Цікава і ще одна дуже рідкісна для Приорілля знахідка - монета хана Тохтамиша.
Як свідчать старі карти, у 18-19 ст. прямо під автомагістраллю, що будується, проходив шлях з постоялими дворами, млинами та корчмами. Це підтверджується численними знахідками артефактів цього періоду, серед яких православні та католицьки хрести, місцева кераміка та ручні жорна, монета часів Петра І.

Місце проведення: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 24, 1 поверх.
Графік роботи виставки: 1- 5 березня 2021р.
з 10:00 до 13:00

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...